Klammert ve vyrovnaném duelu nestačil na bronzového evropského medailistu z let 2017 a 2019 Chusena Chalmurzajeva. Zápas kategorie do 90 kilogramů sice dotáhl až do prodloužení, v něm ale po dvou minutách bodoval Rus chvatem na wazari.

Kroměřížský rodák nezopakoval třetí místo z Grand Slamu v Turecku, v olympijském žebříčku dál zůstává na hraně postupu do Tokia.

Kazaň byla předposlední velkou šancí si v bodovém hodnocení pomoci, další příležitost bude na začátku června na mistrovství světa.

V Rusku se naopak dařilo jinému českému reprezentantovi. David Pulkrábek se po řadě neúspěšných turnajů konečně prosadil. V Kazani porazil mimo jiné grandslamového vítěze Davuda Mammadsoye z Ázerbájdžánu a vicemistra světa Šarafuddina Lutfillajeve.

V duelu o bronz nestačil na Daurena Sjukenova z Kazachstánu. „Páté místo po sérii proher v prvním kole mi dodalo sebevědomí, považuji to za velice důležité, jsem za to rád. Po tom covidu, se kterým jsem se potácel, jsem rád, že to takhle dobře dopadlo," radoval se český reprezentant.

V Kazani startovala ještě dvaadvacetiletá Věra Zemanová, která v kategorii do 57 kilogramů skončila s bilancí jedné výhry a jedné prohry ve druhém kole. Prohrála s pozdější bronzovou medailistkou Maricou Perišičovou ze Srbska.

Autoři: Libor Kopl a ČTK