Na republikový šampionát vyrazilo z Uherského Ostrohu na západ Čech sedm mladých střelců – Josef Halíček, Lukáš Hálka, Jakub Vosáhlo, Leoš Hejlek, Martin Kozel, Jan Vitovský a Alexandra Korvasová.

„V těchto věkových kategoriích se v přibližně stovce střeleckých klubů připravuje asi tisícovka dětí, takže už jen dostat se na mistrovství republiky je velký úspěch. Letos nominačním sítem prošlo jen 185 nejlepších chlapců a dívek,“ poznamenala trenérka SSK Uherský Ostroh Jitka Zajíčková.

Konkurence byla letos podle ní opravdu velká, Josef Halíček se přesto dokázal v kategorii chlapci do 14 let prostřílet až na vrchol. Už v kvalifikaci předvedl téměř nemožné. Zaznamenal neuvěřitelných 317,4 bodů, což byl nejvyšší nástřel tohoto mistrovství.

závodník SSK Uherský Ostroh Josef HalíčekZdroj: SSK UO„Ve finálové osmičce udržel Jožka nervy na uzdě a divákům předvedl dokonalou šou. Své první finále zvládl na jedničku a právem si vystřílel titul mistra republiky pro rok 2019,“ chválila Jitka Zajíčková.

Své skvělé vystoupení vyšperkoval Josef Halíček ziskem stříbrné medaile v soutěži družstev do 14 let. Druhé místo vybojoval za tým s názvem Zlínské krajské sdružení společně s Filipem Škuláněm z Nivnice a chropyňským Adamem Šrámkem.

V kategorii chlapci do 14 let soutěžili v ostrožských barvách ještě Lukáš Hálka (308,9 bodu, 35. místo), Jakub Vosáhlo (302,9 bodu, 67.), a Leoš Hejlek (297,9 bodu, 81.).

V kategorii do 12 let potěšili trenéry i sebe osobními rekordy Jan Vitovský a Alexandra Korvasová, kteří startovali na svém prvním šampionátu.

„Jenda nastřílel 310 bodů a v konkurenci čtyřiceti střelců obsadil krásné desáté místo. Saša, nejmladší z nominovaných střelců tohoto mistrovství, nasázela 307,1 bodu a skončila čtrnáctá. Martinu Kozlovi se nedařilo, jak by chtěl, a tak se musel spokojit s 32. místem za 297,3 bodů,“ dodala Jitka Zajíčková. (ham)

závodník SSK Uherský Ostroh Josef Halíček

Autor: SSK UO