Organizátoři tak letos dávají přednost lokální značce, která je s Uherským Hradištěm bytostně svázaná. Pivovar pro návštěvníky chystá ležáky, svrchňáky soutěže i exkurze.

„Filmová škola je klíčovou kulturní akcí v regionu a jsme rádi, že jsme tentokrát našli stabilního partnera právě v Jarošovském pivovaru, který obnovil činnost v roce 2017 v městské části Uherského Hradiště, která je s výrobou piva historicky svázaná,“ uvedl Michal Surma z LFŠ.

Návštěvníci festivalu si mohou pochutnat na Jarošovském Jurovi 11%, tedy řemeslném ležáku, který je lokální ikonou. Na vybraných místech dostanou i Desítku, Šohaje 14%, polotmavého Jožu 13% nebo Jarošovskou IPU 15%.

„Pro náš pivovar je velkou ctí, že můžeme vařit pivo pro filmové fanoušky a stát se oficiálním pivem Filmovky. Věříme, že místní lidé docení spolupráci na lokálních akcích a návštěvníci festivalu z celé České republiky naopak rádi ochutnají lokální řemeslné pivo,“ uvedl ředitel Jarošovského pivovaru Martin Melichárek.

Jarošovský pivovar navazuje na tradici vaření piva v této části Uherského Hradiště, která zde byla několik staletí. Průmyslový pivovar v Jarošově zanikl v roce 1997. Na tuto tradici navázala skupina investorů o 20 let později.

„Výstav našeho pivovaru neustále roste a nyní se pohybuje kolem 8000 hektolitrů ročně, což z něj dělá aktuálně největší pivovar ve Zlínském kraji,“ uvedl Petr Syřiště, který má na starosti marketing pivovaru.