„Hlavně to moc nenafukujte, v naší kategorii přece jen není taková konkurence," povídal skromně Ivo Vojtík, na kterém ale bylo vidět, že má z prvenství velkou radost. „Dá se říct, že teď můžu golf pověsit na hřebík," pousmál se.

Mezi juniory dlouho bojoval o prvenství jeho syn Matěj Vojtík, který se ale nakonec po neúspěšném rozstřelu s přerovským Jakubem Zdráhalem musel spokojit s třetí příčkou. Z triumfu se radoval Jakub Knápek z Nového Jičína. „Matěj určitě měl na vítězství, vždyť letos vyhrál už tři turnaje. Tentokrát mu ale nešlo puttování," vysvětlil Ivo Vojtík.

Junioři DC Slovácko patří ve své kategorii již tradičně k nejlepším, což potvrdil čtvrtým místem František Trenz, který na nedávném mistrovství republiky vybojoval stříbro.

Soutěže nejvyšší ligové kategorie, zařazené i do kalendáře mezinárodní organizace PDGA, se celkem zúčastnilo 64 hráčů, kteří bojovali v pěti kategoriích.

Napínavé souboje svedl hradišťský Pavel Šimíček v nejpočetněji obsazené kategorii open. Útočil na desítku nejlepších, nakonec ale obsadil 17. příčku. Naprosto suverénně si zde počínal vedoucí hráč české discgolfové ligy Lukáš Filandr z Prahy, druhý byl Michal Grepl z Kopřivnice a třetí Lukáš Jedlička z Oder.

Mezi mastery, tedy muži nad 40 let, potrápil Rudolf Konečný, který skončil osmý, i letošního mistra republiky. Prvenství nakonec ukořistil slovenský reprezentant Jozef Čierny před Danem Večeřem z Dolní Moravy a Radkem Knápkem z Nového Jičína.

Mezi ženami se v samotném závěru na nejvyšší příčku vyšvihla Jarmila Havířová před Evu Královou a Danielu Filandrovou (všechny z Prahy).

Na discgolf do Kunovského lesaUherské Hradiště – Discgolf je prozatím ne každému známý sport, pomalu se ale stále více dostává do povědomí obyvatel Slovácka. Na okraji Uherského Hradiště v Kunovském lese vyrostlo již před čtyřmi lety jako vůbec první na Moravě stálé discgolfové hřiště. Jeden z košů je umístěn i ve Smetanových sadech. „Dnes se u nás discgolfu aktivně věnují více než dvě desítky hráčů," říká Ivo Vojtík z Discgolf Clubu Slovácko.

Discgolf se hraje podobně jako golf, jen je úkolem hráče hodit plastovým diskem do košové jamky, čím méně pokusů na to spotřebuje, tím lépe. „Běžně se hraje na vzdálenost okolo sta metrů, nezřídka ale i na 250 metrů. Na různé vzdálenosti se používají různé disky," prozradil nový český šampion, podle kterého je discgolf skvělou zábavou pro lidi všeho věku. „Když by si ho někdo chtěl vyzkoušet, ať nás kontaktuje třeba přes náš Facebook. Není problém zapůjčit disky," zve všechny zájemce do Kunovského lesa. 

Ivo Vojtík věří, že by se Češi mohli brzy začít prosazovat i na evropské úrovni. „Když naši mladí nepoleví v tréninku, určitě mají šanci. Zatím se náš nejlepší hráč pohybuje kolem 20. místa. Evropě jasně kraluje Skandinávie v čele s Finskem, ve světě pak USA," dodal Ivo Vojtík.