Zápas ale začali lépe hosté. Už po sedmi sekundách je poslal do vedení David Pavlůsek. V 15. minutě Zlín po brankách Davida Hrazdiry, Gazdy a Karafiáta otočil stav na 3:1. Ještě v prvním poločase se do sítě Hufa dvakrát trefil Mikulec a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Ve čtyřiadvacáté minutě Jan Mikulec dokonce otočil skóre na 3:4. Zbytek utkání už patřil zlínskému mužstvu. V šestadvacáté minutě Bartko vyrovnal na 4:4. Potom Ďáblové vstřelili ještě tři góly. Všechny body tak zůstaly v krajském městě.

,,V porovnání s minulým derby, které se hrálo před týdnem na Slovácku, podal Uherský Brod velmi dobrý výkon. V sobotním vyrovnaném zápase jsme zejména v první půli neproměňovali šance. Ve druhém poločase už jsme byli v koncovce přesnější. V utkání nás podržel gólman Daniel Huf. Zejména za stavu 3:3 a 4:4 předvedl několik důležitých zákroků. Ovšem také hosté se mohli spolehnout na Ondřeje Halodu v bráně,“ hodnotil sobotní duel Jiří Suhrada starší, trenér Zlína.

,,V partii ve Zlíně jsme se konečně sešli v optimální sestavě. Na hrací ploše to také bylo znát. Zlínu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Domácím jsme nedávali prostor na rozehrávku a dařilo se nám ubránit jednu z jejich největších opor Daniela Gazdu. Dokonce jsme dlouho sahali po remíze. Výsledek mohl vypadat jinak, kdyby Mika a David Pavlůsek proměnili některé sólové nájezdy. Sedmý gól jsme inkasovali při power play,“ konstatoval po pohledném derby Jan Heča, uherskobrodský obránce.

V tabulce Východní divize si po 4. kole Zlín upevnil pobyt na prvním místě, Uherský Brod je pátý.

O víkendu pokračuje extraliga dalšími zápasy. V sobotu 28. května vyzve Uherský Brod na domácí ploše Přerov. Tento duel začíná v 11 hodin. Zlín bude hrát rovněž s Přerovem. Odpolední střetnutí se v PSG Aréně bude hrát od 14 hodin.

IHC DEVILS ZLÍN – IHC KANCI UHERSKÝ BROD 7:4 (3:3)

Branky: Karafiát 2, David Hrazdira, Gazda, Bartko, Jiří Suhrada ml., Tomáš Pavlůsek – Mikulec 3, David Pavlůsek.

Devils Zlín: Huf – Bartko, Gazda, David Hrazdira, Richard Hrazdira ml., Karafiát, Luža, Tomáš Pavlůsek, Jiří Suhrada ml., Trenér: Jiří Suhrada st..

Uherský Brod: Haloda (Tomáš Málek) – Šiller, Mikulec., Červenka, Budil, Stiksa, Mika, David Pavlůsek, Janota, Klauda, Heča.