„Všechno jsme si nechali na polední den, na který jsme se dobře vyspali,“ usmíval se Stanislav Hromada, který byl členem vítězného družstva v doutnákové pistoli.

Šampionátu se zúčastnili střelci z 18 zemí, mezi nimiž bylo jen devět Čechů, neboť mnohé odradila finanční náročnost i velká vzdálenost 2900 kilometrů.

„Opět se ale potvrdilo, že méně někdy znamená více. Přivezli jsme pět medailí, z toho dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové,“ vypočítal Stanislav Hromada.

Softbalistky Snails Kunovice se střetly v extralize s týmem SaBaT Praha.
Šnečice čeká čtvrtfinále, na Tempo si věří

Během úvodního dne cinkly v olympijské střelnici dva cenné kovy, další „nášup“ přišel až v poslední den.

„Asi jsme se konečně dobře vyspali. Hned ráno jsem střelil výborně z perkusní pistole 95 bodů se sedmi desítkami, nervozita v závěru mě ale srazila na osmé místo,“ poznamenal střelec z Medlovic, který hájí barvy SSK Buchlovice.

Družstvo, které skončilo čtvrté, si ale všechno vynahradilo v doutnákové pistoli.

„Jeden týmový kolega si vystřílel zlato, já jsem dal 92 bodů, což je super výsledek, ale nakonec z toho byla bramborová medaile. V družstvech jsme ale vybojovali zlato, takže nám česká hymna hrála hned dvakrát. A navíc se nám podařilo o dva body překonat evropský rekord,“ radoval se Stanislav Hromada.

Úspěšný den podtrhlo družstvo v doutnákové pušce, kde k bronzu přispěl Miroslav Malůš z Uherského Ostrohu.

„V silné konkurenci jsme obstáli výborně, zvlášť když vezmu v potaz finanční podporu střeleckých sportů v zahraničí a u nás. Příští rok nás čeká světový šampionát v Rakousku, tak snad dám nějak do kupy korunky i na tuto akci, protože ve sportce jsem pořád nevyhrál,“ dodal Stanislav Hromada s úsměvem. 

Michal Kordula.
Levý už nevede Slovácko, nahradil ho Kordula