V maďarské metropoli se představilo celkem 159 šermířů. Ladislavu Zochrovi unikl postup do druhého kola o pověstný chloupek. Se dvěma vítězstvími a čtyřmi porážkami obsadil 130. místo, dál ško 127 šermířů…

Ondřeji Habartovi se první kolo povedlo na jedničku, když zaznamenal pět výher a pouze jedinou porážku. Do druhého kola postupoval z 25. místa, tam ovšem nestačil na Rusa Chudenka a prohrál 8:15, což znamenalo konečné 68. místo.

„Výsledek kluků je pro mě zklamáním. Omluvou jim může být, že startovali s nedoléčenou virozou a skvělá forma z předchozího turnaje v Karlových Varech se vypařila jako pára nad hrncem,“ podotkl trenér hradišťských šermířů Petr Franta.

Poznerová zářila v Písku

Nejmenší šermíři Slovácké Slavie se představili na závodech Českého poháru v šermu kordem mladších žáků v Písku. Mezi dvaceti šermířkami si velmi dobře vedla Růžena

Poznerová, která obsadila 2. místo. Nestačila pouze na Špatenkovou z Dukly Olomouc, které ve finále podlehla 12:15. Desetiletá Lucie Tomancová si poprve vyzkoušela atmosféru turnaje a i když skončila poslední, byla soutěží podle slov trenéra nadšená. V kategorii mladších žáků startoval poprve i její bratr Roman, jemuž se dokonce podařilo proklouznout do druhého kola. (ms, pf)