Mistrovství Moravy v kulturistice a fitness dětí, dorostu a juniorů se konalo koncem května v Ostravě – Martinově. Tomáš soutěžil v kategorii starší dorost do 72 kilogramů s osobní váhou 67,3 kilogramů. Vítězstvím v této soutěži si navíc vybojoval postup na mistrovství České republiky 
v Rumburku.

„Souboj o titul mistra České republiky se uskutečnil 
2. června. Tomáš v přípravě na toto klání shodil ještě nějaké to kilo a startoval v kategorii mladšího dorostu nad 65 kilogramů s osobní váhou 66,1. Jeho úsilí a tvrdá dřina v posilovně byla oceněna příčkou nejvyšší. Tomáš získal titul mistra republiky pro rok 2012," pochlubil se trenér nadějného kulturisty Anton Tony Podškubka.

Podle trenéra, který ho na obě tyto soutěže připravil, i přítomných odborníků a rozhodčích je Tomáš ve svých šestnácti letech velkým talentem a příslibem do budoucna pro kategorie staršího dorostu a juniorů pro českou vrcholovou kulturistiku.

Trenér, který se bohužel mistrovství ČR v Rumburku nemohl zúčastnit a Tomáše povzbudit, uzavřel se svým svěřencem sázku. Ta zněla, pokud Tomáš vyhraje titul mistra ČR, Tony si nechá udělat stejný účes jako on. Tomáš vyhrál a Tonyho vlasy musely kompletně dolů. „Sázka je sázka," okomentoval to s úsměvem a novým sestřihem trenér.

Autor Petra Kučerová