Svěřenec trenéra Jiřího Brázdila si pověsil na krk tři medaile, tu nejcennější, zlatou, vybojoval v trojskoku. Dařilo se i dalším zástupcům hradišťské atletiky, na stupně vítězů už se ale neprosadil žádný. Mrzet mohla čtvrtá místa koulařky Tomáškové a čtvrtkaře Majerčáka.

„Naše vystoupení lze vzhledem k zimním tréninkovým podmínkám považovat za velmi úspěšné,“ shodli se po šampionátu trenéři Ivan Ressler, Jiří Brázdil, Jan Horák a Jaroslav Vlček. Slovácká Slavia měla na vrcholu halové sezony osm zástupců, kteří se představili v deseti disciplínách. Zdaleka nejlépe si vedl dorostenec Jakub Kunt. Ten si nejprve v sobotu doskočil v osobním rekordu 675 cm pro stříbrnou medaili v dálce, druhé stříbro přidal po velkém souboji s Janem Štefelou ve výšce.

V trojskokanském sektoru už však nenechal nikoho na pochybách, že je nejlepší, když titul mistra republiky by bral za každý ze svých tří nejlepších pokusů. Nejdelší pokus měřil 14,08 metru, což je nejlepší letošní výkon mezi dorostenci. Jakubův trenér Jiří Brázdil, v minulosti dorostenecký republikový šampion, si tak vychoval dokonalého nástupce.

Pouhých třináct centimetrů dělilo od medaile Blanku Tomáškovou, která za 12,32 m brala i tak skvělé 4. místo.

Stejné umístění vybojoval i junior Jakub Majerčák, který si v běhu na 400 m vylepšil osobní maximum na 49,12 s. Na medaili útočil i dorostenec Tomáš Zajíc, nakonec z toho bylo za 51,11 s 5. místo.

Z rozběhů nepostoupili do finále Nikolaj Romanchenkov na 60 m překážek (8,56 s, celkově 11. místo), dorostenka Adriana Fornůsková (60 m za 8,01 s, 10. místo) a Simona Vydržalová (800 m za 2:24,71 min.,14. místo).

Program uzavřela štafeta na 4×200 m. Adam Běhávka, Nikolaj Romanchenkov, Tomáš Zajíc a Jakub Majerčák obsadili časem 1:32,40 min. 6. místo.