„Za stavu 2:1 na sety a 17:7 ve čtvrtém už jsem věřil, že to dopadne. Bohužel ale došlo ke zlomu. Tu porážku ještě dlouho nevydýchám,“ smutnil trenér Slovácké Petr Pietropaolo. V odvetě už jeho svěřenkyně na kvalitního soupeře nestačily a podlehly hladce ve třech setech.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ MORAVSKÁ SLAVIA BRNO 2:3 (-24, 21, 24, -24, -11)

Vedoucí celek první ligy přijel s celou řadou hráček, které v minulé sezony působily v extraligové Královopolské Brno. Hradišťanky se ovšem vypjaly k vynikajícímu výkonu. „První set jsme sice začaly tragicky a prohrávaly jsme až o deset bodů, pak ale došlo ke zvratu na 22:20. Sadu jsme sice ztratily, ale jakoby to holky vyburcovalo,“ všiml si hradišťský kouč.

Močičková a spol. otočily poměr setů na 2:1 ve svůj prospěch a na kurtu excelovaly i ve čtvrté sadě. Za stavu 17:7 už nikdo nepochyboval, že obrat dotáhnou do konce. Jenže… „Trenér soupeře udělal tři změny, střídající hráčky se hned chytly, nám se naopak přestalo dařit na přihrávce a zápas jsme ztratily. Přesto musím být s výkonem spokojený, holky v perfektní atmosféře odvedly maximum,“ ocenil Pietropaolo.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ MORAVSKÁ SLAVIA BRNO 0:3 (-19, -16, -22)

V odvetě, která se hrála v hale na gymnáziu, už však Slovácká tahala za kratší konec. „Bohužel jsme přišli o domácí prostředí, neboť hala na gymnáziu je podobná té, kterou má Moravská Slavia, takže jako doma byly paradoxně Brňanky. Ty navíc přijely ještě posílené o výborné libero, takže jsme neměly nárok,“ sportovně přiznal hradišťský trenér.

Uh. Hradiště: T. Pietropaolo, Nováková, Horáková, Starobová, Vlčková, Močičková, Němcová, Krystová, Šupinová, Novotná. Trenér: P. Pietropaolo.