Domácí představení v hale Unesco začaly hradišťské florbalistky soubojem s Uherským Brodem.

Hradišťankám úvod střetnutí vyšel, když se hned v prvních sekundách ujaly vedení díky vlastní brance soupeřek. Postupně nasázely Brodu další dvě branky a vypadalo to na bezproblémovou výhru. Jenže tradiční rivalky se nevzdaly, hradišťský náskok smazaly a slavily zisk cenného bodu.

Druhý zápas byl pro hradišťské florbalistky klíčový. Výhra nad Brnem by totiž znamenala potenciální možnost zisku zlaté medaile a této vidiny se nechtěly jen tak vzdát. „Věděly jsme, že ačkoliv Bohunice v soutěži ještě neztratily ani bod, umíme je potrápit,“ poznamenala jedna z opor týmu Zuzana Milisová.

A první poločas, který byl dlouho vyrovnaný, její slova potvrzoval. Zaváhání přišlo až těsně před jeho závěrem. Ve druhé polovině ovšem Brno položilo Hradiště na lopatky a za záda Jitky Omelkové padal jeden gól za druhým. Domácí tým opouštěl hřiště skleslý a zklamaný osmigólovým rozdílem.

„Zlatá medaile se stala tímto turnajem téměř nedosažitelná a nezbývá nám nic jiného než se snažit udržet alespoň druhou pozici,“ uzavřela Zuzana Milisová.

VÝSLEDKY: Uherské Hradiště Uherský Brod 3:3 (Milisová, Lidiaková, Psotková), Uherské Hradiště Brno-Bohunice 1:9 (Psotková).

Uh. Hradiště: Omelková Milisová, Kovaříková, Odlerová, Ilčíková, Psotková, Bartošová, Lidiaková.