Zlínští hokejisté opět nebodovali, nestačili na vedoucíSlavii

RI OKNA ZLÍN– SLAVIA PRAHA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Orezignaci svého kouče se zlínští hokejisté dozvěděli pár desítek minut před úvodním vhazováním. Většinu hráčů Bokrošova slova překvapila. „Ernest je odborník a dobrý psycholog. Strenérem, který ma propracovanou taktiku a vlastně celou hru, jsem se ještě nikdy nesetkal. Když nám své rozhodnutí oznámil, vkabině byla pochmurná nálada,“ líčil domácí útočník Petr Leška. „Ale když jsme vyjeli na hřiště, tak jsme na to přestali myslet. Viděli jsme, že přišlo hodně lidí a stál proti nám silný soupeř,“dodal.

Slávisté hned od prvních minut na ledě kralovali. Do vedení šli ale až po první přestávce, Hruškovu úvodní trefu musel potvrdit až videorozhodčí. Uklidňující pojistku přidal ve 45.minutě Klepiš, který si precizním blafákem vychutnal gólmana Murína. Obě branky Pražanů připravil kapitán Beránek. „Zápas jsme si zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, ale ipřesto jsme vybojovali cenné vítězství,“ řekl spokojený slávistický asistent trenéra Jiří Kalous.

Ikdyž Zlín opět prohrál, fanoušci nepískali. Naopak po zápase vestoje vyvolávali jméno loučícího se trenéra Bokroše. Ten jen vkošili zamířil zkabiny zpátky na střídačku, kde zamával fanouškům a se slzami vočích raději opět zaplul do útrob stadionu. „Přál jsem si, abych vyhrál, ale bez vstřeleného gólu se to nemohlo podařit. Děkuji lidem za fantastickou podporu. Odchází se mi těžce, ale musíme se dívat dopředu,“ poznamenal Ernest Bokroš.

Jeho nástupce Rostislav Vlach už podepsal ve Zlíně smlouvu, tým převezme zítra a oden později jej povede vdomácím extraligovém duelu sPlzní. „Na Rosťu se těšíme. Většina znás ho zná. Stále máme naději na play off, tak se oni popereme. Ještě máme před sebou sedmnáct zápasů. Když dvanáctkrát vyhrajeme, máme šanci,“ prohlásilLeška.

Branky: 22.Hruška (Beránek), 45.Klepiš (Beránek). Vyloučení: 10:9, navíc Andrašovský (Zlín) 10minut. Bez využití. Rozhodčí: Jeřábek– Gebauer, Hlavatý. Diváci:4601.

Zlín: Murín– Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Vosátko, Lučka– Balaštík, Leška, Záhorovský– M. Pšurný, Rachůnek, Andrašovský– Okál, M. Čech, Mokrejš– Kubiš, Balán, F. Čech. Trenér: Bokroš.

Slavia: A. Svoboda– Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina– D. Hruška, Beránek, Klepiš– Micka, Rataj, Sup– Bednář, Červenka, Vondrka– Borovanský, Holec, Doležal. Trenér: Růžička.