Jednatel známého wellness a fitness centra Ivan Klauda zdražení v nejbližších týdnech neplánuje, ceny totiž zvýšil kvůli přetrvávající pandemii koronaviru a růstu nákladů na provoz již loni v červnu. „V průměru za všechny služby to činí dvacet procent,“ uvedl.

Relax 21 Uherský Ostroh

Zdražení: loni v červnu, 20 %
v průměru za všechny služby

Roční vstupné do posilovny
z 6 990 Kč na 7 990 Kč

Permanentka na 20 vstupů z 1840 Kč na 1950 Kč, na 10 vstupů z 940 Kč na 1 050 Kč Jednorázový vstup ze 100 Kč na 120 Kč

Takže roční vstup do posilovny nyní vyjde 7 990 korun, za permanentku na dvacet vstupů zaplatíte 1950, dražší je i sauna a masáže.

Letos by k navýšení dojít nemělo. Otázka je, co přijde v dalších měsících. Zdražuje totiž všechno, nejvíc energie.

„Vyletělo to skokově nahoru. My jsme navíc patřili mezi klienty Bohemia Energy, která zkrachovala. Museli jsme tak přejít k druhé společnosti a náklady se první dva měsíce vyšplhaly až pětinásobně. Nyní platíme dvaapůlkrát tolik,“ říká.

Další problém souvisí s přetrvávající pandemií koronaviru. Ne všichni sportovci se do posilovny a fittnes vrátili, neočkovaní muži a ženy navíc mají vstup zakázaný.

„Úbytek oproti letům před covidem je asi čtyřicetiprocentní,“ přiznává.

Klauda se kromě tréninků ve vlastním podniku věnuje i hokejistům Uherského Ostrohu. Kromě mužů věnuje i žákům druhých a třetích tříd.

Klubové příspěvky pro mládež na letošní sezonu vyjde na pět tisíc korun. „Zda se tato částka zvýší, zatím nevím. Momentálně se to řeší,“ uvedl.

Vstupné na zápasy Krajské ligy jižní Moravy a Zlína ale zůstalo stejné. Za veřejné bruslení zaplatí návštěvník čtyřicet korun, doprovod deset korun. Pronájem ledové plochy vyjde v Uherském Ostrohu od 1 200 Kč do 2 500 Kč za hodinu.