Skvělé vystoupení pákařů z našeho regionu podtrhli armwrestleři z Hluku, kteří přivezli dalších šest medailí, tři zlaté a tři stříbrné.

Ondráčková si v kategorii nad 60 kilogramů počínala naprosto suverénně, o jejím vítězství nebylo pochyb prakticky od začátku. „Je pravda, že v současné chvíli u nás v republice asi nemám soupeřku,“ přiznala sympatická Veronika Ondráčková, která tak vylepšila své loňské umístění. Zatímco pravou rukou titul obhájila, levou se stala šampionkou poprvé v kariéře.

Mnohem větším šokem pro ni bylo udělení titulu „Pákařka roku“. „Cením si jej víc než obou titulů,“ konstatovala Ondráčková, která ale neví, zda se zúčastní dalších vrcholů pákařské sezony. „V červnu je ME ve Švédsku, kam zřejmě nepojedu. Pětatřicet tisíc, které bych potřebovala, není zrovna málo,“ povzdechla si Ondráčková, kterou by mohl zachránit jedině nečekaný sponzor. O něco schůdněji se jeví start na říjnovém mistrovství světa v Bulharsku. „Tam bych chtěla jet, finančně by to mělo vyjít lépe,“ věří úspěšná závodnice, která by na východě Evropy určitě nebyla bez medailových ambicí.

Nejinak tomu jistě bude i u Bojovníků z Hluku. Ti měli ve Velkém Meziříčí čtyřčlenné zastoupení. Zatímco Michal Matuš obsadil v kategorii do 90 kg 7. (pravá ruka) a 8. místo, ostatní ani jednou nechyběli na stupních vítězů. Milan Miroš (do 70 kg) vybojoval 2. místo levou a 1. místo pravou rukou, Adam Vrtal (do 80 kg) a Dušan Tesařík v kategorii nad 100 kg získali své medaile v obráceném pořadí. Zlato vybojovali levačkou, stříbrní pak byli při přetlačování pravou rukou.