Třetí ročník vyhlášení nejlepšího sportovce města Hluk se uskutečnilo poslední den měsíce ledna na tvrzi. V průběhu večera se na pódiu představili nejen nejlepší sportovci města za rok 2013, ale všechny přítomné jistě dobře pobavil i bohatý doprovodný program.

Start akce obstaralo slavnostní přijetí zasloužilých sportovců do síně slávy. Této pocty se dočkala hned pětice Jiří Hrabovský, Jan Julínek, Jaroslav Machala, Antonín Ratajský a Marie Vavřínková.

Po legendách přišla řada na mládež. V této kategorii triumfoval fotbalista Martin Frühauf před stolním tenistou Antonínem Mitáčkem a dalším fotbalistou, kapitánem žákovského celku Tomášem Ševčíkem, na závěr nescházela ani zástupkyně populárních hluckých mažoretek Aneta Ševčíková.

V pátečním večeru se dočkaly ocenění také nejlepší kolektivy. Na třetím místě skončil oddíl armvrestlingu, druhé místo patřilo zástupcům druholigových florbalistů a na pomyslný nejvyšší stupínek se vyhoupli fotbalisté, po podzimní části vedoucí celek 1. A třídy. Ocenění si patřičně užívali a předvedli divákům, že mají nadání nejen pro sport, když na pódiu vystřihli vypalovačku Petera Nagyho Aj tak sme stále frajeri.

O parádní zpestření se postaral pákař Dušan Tesařík, který se v poslední době věnuje tréninku hluckých mažoretek, a tak společně předvedli své nové vystoupení. Do posledního místa zaplněný hlavní sál hlucké tvrze nešetřil na potlesku.

Ten největší však přišel při vyhlášení nejlepších jednotlivců, jejichž dekorování si vzal na starost ten nejpovolanější starosta města Jan Šimčík. Páté místo obsadil florbalista Robin Kolár. Čtvrté místo patřilo dvojnásobné nejlepší sportovkyni města Hluk, stolní tenistce Anetě Kučerové. Na bronzovou příčku odborná komise města poslala nejlepšího střelce fotbalového mužstva Martina Zalubila, kterého předstihl jeho spoluhráč Zdeněk Botek. Na trůn pro krále pak zcela po zásluze usedl český reprezentant a několikanásobný mistr republiky v armsportu Dušan Tesařík.

Autor: Vojta Johaník