Schůdnějším protivníkem pro Hlučanky bude v pátek večer Vlašim. ,,Středočešky patří spolu s Havířovem k nejslabším družstvům extraligy. Jejich oporami jsou především sedmnáctá hráčka národního žebříčku Veronika Poláková a česká čtyřiadvacítka Michaela Keroušová. Sestavu doplňuje sedmnáctiletá Dagmar Pěnkavová. Abychom si udržely naději na postup do šestičlenného play off, tak si nemůžeme v tomto duelu dovolit ztratit body. Protože je ale vyšší herní kvalita na naší straně, měly bychom utkání zvládnout," věří svým svěřenkyním domácí trenérka Andrea Botková.

V sobotu dopoledne to však bude mít Hluk určitě složitější. Řeznovice totiž myslí na atak třetí příčky tabulky. ,,Jihomoravanky mají vyrovnaný kolektiv. Jejich jednička Kristýna Mikulcová patří mezi deset nejlepších hráček elitní ženské stolnětenisové soutěže. Kvalitu mají také Kapounová, Šlehobrová a Slovenka Alexandra Pelcmanová. Čeká nás proto těžká práce. Nicméně v posledních zápasech zejména na půdě Havířova se nám dařilo, proto chceme formu na začáku nového roku prodat i proti silným Řeznovicím. Sebevědomé hosty určitě potrápíme," slibuje Botková.
Trenérka Slováckého celku by měla mít na začátku víkendu k dispozici nejsilnější sestavu. ,,Naše jednička Alina Nikitchanka se ovšem v týdnu zúčastní v barvách Běloruska turnaje světového okruhu Pro Tour žen v Maďarsku a k družstvu by se měla připojit až v pátek ráno. Zbytek týmu tvoří Markéta Ševčíková a Slezáková," prozradila nominaci na důležité souboje Andrea Botková. (hot)