Nováček sice podal na palubovce Fatry před rekordní návštěvou více než tisícovky diváků obětavý výkon, nicméně kvalita byla na straně favorita.

VSC FATRA ZLÍN – VSK STARÉ MĚSTO 3:0 (20, 20, 15)

„Pokud hrajeme s týmem, který je za námi deset bodů, musíme jít do zápasu s jednoznačným cílem získat tři body. Při naší současné formě jsem věřil, že je v silách mužstva zvítězit už ve třech setech a jsem rád, že kluci tyto předpoklady naplnili," těšilo zlínského trenéra Romana Macka, jehož družina řádila tradičně zejména na bloku.

Staré Město sice neprodalo svou kůži lacino, na obou stranách bylo k vidění několik hezkých výměn a obětavých zákroků v poli, nicméně Fatra byla po většinu střetnutí vždy o kousek napřed.

„Citelně nám dnes chyběl třetí přihrávač Vašíček. Dalšího takového hráče jsme v mužstvu neměli," posteskl si kouč extraligového nováčka Petr Karabec.

Na zlínský servis totiž našel slovácký kolektiv jen zřídka protizbraň a většinou mu ke ztrátě pomohla chyba na straně na straně Fatry.

„Pokud proti nám stojí mančaft s takovým podáním, jakým disponuje Zlín, museli bychom mu vzdorovat a ztrátovat podstatně víc, abychom jej alespoň trochu znervóznili. To se nám však nepodařilo. Zlín hrál to, co potřeboval," uznal hrající kouč Starého Města.

Jeho protějšek však měl přesto k servisu svých svěřenců řadu připomínek. A oprávněně.

„Ve druhém a na začátku třetího setu jsme sami sebe dostávali zkaženým servisem pod zbytečný tlak. Šlo přitom o středně těžká podání, která se dávají spíš na jistotu. My jsme však v těchto fázích nebyli dostatečně koncentrovaní a hráli jsme poněkud laxně," vypozoroval Macek.

Přesto nebylo o výhře Fatry pochyb. Když bylo nejhůř, vzali na sebe zodpovědnost Kostoláni nebo kapitán Čechmánek. Na opačné straně se delší úspěšnou sérií na servisu blýskl jen v závěru úvodní sady Petr Karabec, jenž odvrátil tři setboly Zlína.

„Pak jsem si ale natáhl stehenní sval a zavčasu jsem toho nechal," konstatoval hrající trenér extraligového nováčka.

Jeho odstoupení označil za důležitý moment i zlínský lodivod.

„Petr je stále velmi platným a kvalitním hráčem, který Starému Městu ještě určitě pomůže," míní Macek, jehož tým je na konci kalendářního roku ve výtečné formě.

„Byl bych rád, kdybychom v této sérii pokračovali i po Novém roce, protože vylosování máme ještě o něco těžší než teď a nebude snadné vydobyté pozice udržet," míní 50letý kouč.

Oba trenéři si pak pochvalovali atmosféru a velmi solidní návštěvu, která do zlínské haly dorazila.

„Diváků přišlo dost, a kdybychom drželi o něco vyrovnanější stav, určitě bychom je dostali ještě víc do hry," připomněl Karabec skutečnost, že paradoxně hlučnější podporu měli hosté. „I my jsme však rádi, že si diváci ze Starého Města našli cestu do naší haly. Propagaci volejbalu v celém regionu to jen prospěje," dodává Macek.

Nejvíce bodů: Kostoláni 14, Čechmánek 13, Kolář 11 – Erman 9, Koláček a Kment po 8. Rozhodčí: Grabovský, Peloušek. Diváci: 1100.

Zlín: Čajan, Čechmánek, Janouch, Kolář, Navláčil, Kostoláni, libero Obdržálek. Střídali: Uchytil, Bartoš.

Staré Město: Sedláček, Maděra, Kment, Kamler, Koláček, Erman, libero Salava. Střídali: Špalek, Karabec, Malčík, Paták.