Na Bělince se ale zatím neslaví. „Jsme v klidu, protože stát se může ještě cokoliv. Letos už dohrála Lucka Fleková a pokud by měly vypadnout ještě další děvčata, měli bychom problémy. Na druhé straně náskok máme velký, měly bychom to udržet, protože máme lepší vzájemnou bilanci s Vršovicemi i Hostivicemi,“ připomíná kunovický trenér Miroslav Slovák.

Moravankám v neděli kromě kanonýrky Flekové, která má po operaci kolena, scházela ještě Knotová, drsnou ránu do obličeje navíc inkasovala Tvrdoňová, která má zřejmě přeražený nebo zlomený nos.

I. liga v házené žen, 17. kolo -
Lion Hostivice – SHK Kunovice 25:30 (11:13). 
Nejvíce branek: Křivánková 6, Novotná 5, Zemanová, Škvorová a Linhartová 3 – Fiurášková 9/1, Kutálková, Hvozdovičová a Vašíčková 4. Rozhodčí: Dolejší, Hladký. Vyloučení: 3/3. Červená karta: 46. Jačková (Hostivice). Sedmimetrové hody: 0 – 1/1.

Pražanky lídra první ligy vůbec nešetřily. Ve 46. minutě uviděla červenou kartu domácí Jačková. Domácí opora úmyslně sundala ve výskoku zakončující hostující křídelnici a duel pro ni předčasně skončil. „Byl to jeden z těch zásadních momentů,“ míní Slovák.

Kunovice v tu chvíli vedly 22:18 a směřovaly k dalším dvěma bodům.

Začátek přitom hostujícímu družstvu příliš nevyšel. Než se děvčata ze Slovácka v hlavním městě rozkoukala, prohrávala 1:5. Uklidnit situace pomohl až oddechový čas a přeskupení obranných řad.

Po něm se hostující házenkářky zlepšily a začaly hrát svoji hru. Rozstřílely se tradiční opory. K Fiuráškové se přidaly Kutálková s Vašíčkovou, dobře hrála i Králová.

Kunovice sice po většinu první půle dotahovaly náskok soupeře, ale ještě před přestávkou výsledek otočily a do druhé půle šly s dvoubrankovým vedením.

Fyzioterapeut Miroslav Kolář z Ostrožské Lhoty se na olympijských hrách staral o běžce na lyžích.
Fyzioterapeut Kolář o ZOH: Nejsilnější zážitek? Hory nad Čínou a Mongolskem!

Druhá půle už byla v režii velmi dobře hrajícího slováckého celku, který svůj náskok ještě lehce navýšil. Hostivice se snažily, ale po vyloučení zkušené Jačkové na obrat neměly.

„Jsem moc rád, že jsme utkání zvládli a přetnuli soupeři dobrou sérii. Po domácím zápase s Vršovicemi, kdy jsme nezvládli závěr, jsme udrželi neporazitelnost, což ale není naším cílem. Soutěž ale chceme dohrát bez porážky,“ uvedl Slovák.

Hostující tým zdolal Lions 30:25 a po remíze s Vršovicemi se vrátil na vítěznou vlnu. V sobotu doma hostí Havlíčkův Brod.