„Jsem spokojený s tím, jak se nám daří plnit cíl, který jsme si předsevzali. Holky hrají s chutí, daří se jim. I když soupeři nám nic zadarmo nedávají, svojí kvalitou se dokážeme prosadit,“ těší kunovického trenéra Miroslava Slováka.

Jeho tým vede tabulku již o devět bodů, druhé Hostivice ale hrají v neděli v Otrokovicích, takže náskok mohou malinko stáhnout, každopádně o vítězství Kunovic v soutěži nikdo nepochybuje.

I. házenkářská liga žen, 15. kolo:
SHK Kunovice – HK Ivančice 39:32 (15:15). Nejvíce branek: Fleková a Fiurášková 9, Zálešáková a Hvozdovičová 4 – Machalová 7, Pánková a Hájková 5, B. Krejčíková Jílková 4. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Červená karta: 52. Machalová (Ivančice). Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Diváci: 80.

Baráži či dokonce MOL Liga ale zatím téma není. „Co vím, tak nějaké schůzky a jednání s případnými sponzory probíhají, ale dokud není nic hotové, nemá cenu to řešit,“ míní Slovák.

Zkušený kouč se stará jenom o družstvo a to funguje báječně. Proti Ivančicím se ale Fleková a spol. docela nadřely. Hostující tým po většinu prvního poločasu vedl, ale o nadějný náskok ještě do přestávky přišel.

„První půle pro nás byla docela těžké. Hlavně na začátku tam bylo poměrně dost nepřesností. I když jsme si šance dokázali vypracovat, spoustu z nich jsme neproměnili. Kvůli tomu se soupeř držel neustále ve hře,“ přiznal domácí trenér.

Navíc Ivančice hrály dobře, rivala trápily. „Soupeř byl na hodně dobré úrovni. Oboustranně to bylo rychlé a bojovné utkání,“ uvedl.

Klíčové chvíle přišly až ve druhém poločase. Kunovické házenkářky za stavu 22:21 protivníkovi odskočily v rozmezí osmi minut na 29:23, čímž nakročily k dalším dvěma bodům.

Domácí děvčata už si ve zbytku utkání výsledek pohlídaly, soupeři obrat nepovolily.

Střelecky znovu zářily spojky Fleková s Fiuráškovou, mladé kanonýrky dohromady nasázely osmnáct branek. „Ale pochvalu zaslouží všechny holky. Výhra je výsledkem týmové práce,“ dodává Slovák. Jeho parta za týden doma hostí pražské Vršovice.