Slovácký celek si v sobotu dopoledne doma poradil s Jindřichovým Hradcem, protivníka z jihu Čech na Bělince zdolal 25:21 a upevnil si vedoucí pozici, navíc udržel letošní neporazitelnost.

„Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Hra měla oboustranně vysokou úroveň. Soupeř nebyl vůbec špatný, naopak. V obou týmech excelovaly gólmanky,“ chválil kunovický trenér Miroslav Slovák.

I. liga v házené žen, 12. kolo -
SHK Kunovice - Házená Jindřichův Hradec 25:21 (12:11)
Nejvíce branek: Fleková 9/1, Fiurášková 6, Zálešáková 4 – Frühaufová, Plucarová a Zahradníková po 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 2:5. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Diváci: 80.

Lídr soutěže zvládl vstup do utkání a brzy vedl o tři branky. Slovácký celek si náskok udržoval po celé utkání, Jihočešky se sice párkrát dotáhly na jediný gól, ale na zvrat ve skóre neměly.

„Je škoda, že jsme soupeři neodskočili na větší rozdíl a naopak ho vlastními chybami nechali snížit, ale neustále jsme vedli o jeden až tři góly. Zvládli jsme i závěr a utkání dovedli do vítězného konce,“ uvedl spokojený Slovák.

Favorita střelecky táhla Fleková s Fiuráškovou, obě kanonýrky dohromady nastřílely patnáct branek, což je víc než zbytek družstva dohromady.

Jinak domácí tým nastoupil kompletní, chyběla jenom Grabcová, se kterou ale kouč Slovák pro letošní boje ani nepočítá.

„Tři měsíce nehraje kvůli poraněnému kolenu, ale jelikož jí to v práci nijak neomezuje, neléčí to, což ale chápu, protože škola a zaměstnání má před sportem přednost,“ uvědomuje si zkušený trenér.

Házenkářky Kunovic září i bez dřívější opory. Nyní před sebou mají domácí derby s Otrokovicemi.

Právě v úvodu sezony s Jiskrou ztratily jediný bod. „Chceme odvetu zvládnout,“ říká Slovák.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) v zimní přípravě deklasovali divizní Bílovec 7:0.
Broďané nasázeli diviznímu Bílovci sedm gólů, ze Zlína lákají mladého útočníka

Krajští rivalové se potkali nedávno na přípravném turnaji v Otrokovicích, kde hráli i Jindřichův Hradec, Karviná a Zubří. A právě slovácký celek tam zvítězil, když zdolal všechny soupeře.

Slušnou formu chtějí děvčata z Bělinky potvrzovat dál. Ztratit první místo nikdo z úspěšného družstva nechce.

„Už bych lhal, kdybych tvrdil, že chceme být do třetího místa. Po tom, jak se soutěž vyvíjí, uděláme všechno proto, abychom výborně rozehranou sezonu dotáhli a první ligu vyhráli. Máme to rozehrané skvěle, navíc nejtěžší soupeře z Otrokovic a Ivančic hostíme doma,“ dodává.