Slovácký celek v souboji týmů z popředí tabulky vůbec nezvládl první poločas, který prohrál rozdílem devíti branek a pak jen marně stahoval náskok. Domácím na obrat nestačilo ani sedm branek kanonýrky Lucie Flekové.

I. házenkářská liga žen, 4. kolo -
SHK KUNOVICE – HÁZENÁ KYNŽVART B 23:29 (10:19)
Nejvíce branek:
Fleková 7/2, Vašíčková 5, Hvozdovičová 4 – Vávrová 12/6, Hejkalová 5, Michalcová 4. Rozhodčí: Kosmák, Kremláček. Vyloučení: 0:3. Sedmimetrové hody: 5/2 – 7/7. Diváci: 70.

„Podaly jsme špatný výkon. Bohužel nemáme spojky, z různých důvodů nám chybí i další děvčata. Pořád nejsme v plném počtu, což je bohužel na naší hře znát. Máme úzký kádr a pokud nám vypadne jedna nebo dvě hráčky, je to pro nás hodně citelné,“ říká trenérka Kunovic Lenka Fleková.

Na Bělince se potkala s bývalou spoluhráčkou z Veselí nad Moravou i české reprezentace, legendární gólmankou Lenkou Černou, která v klubu působí společně se známým trenérem Peterem Sabadkou.

Sehraná dvojice dorazila i do Kunovic, odkud si odvezla oba body.

„Kynžvart má velmi kvalitní tým. Určitě bude hrát v popředí tabulky. I kdyby měly nějaké problémy, vždycky si vypomohou s hráčkami z áčka,“ upozorňuje Fleková.

Na Slovácku se třeba v hostujícím dresu představila gólmana Sabrina Novotná, která se před týdnem ve šlágru s mistrovským Mostem ve druhém poločase blýskla úspěšností zákroků nad šedesát procent. Skvěle si na Bělince vedla i Vávrová, která zatížila konto soupeře dvanácti brankami.

Celek ze západních Čech vstoupil do utkání lépe a rychle vedl 3:0. Domácí Fleková sice v 19. minutě srovnala na 9:9, ale v posledních sedmi minutách první půle skórovaly pouze hostující hráčky, které si s sebou do kabin nesly luxusní devítibrankový náskok.

Ten se snažily kunovické házenkářky ve druhé půli umazat, na obrat ale neměly. Na konci sice snížily na 23:27, ale v závěru obdržely ještě dvě branky a doma poprvé v sezoně prohrály.

Příští víkend mají házenkářky Kunovic, protože duel v Jindřichově Hradci předehrály v reprezentační přestávce.