Hostující tým tak v souboji krajských rivalů potvrdil roli favorita i triumf z letního přípravné akce v Otrokovicích.

„Soupeř na turnaji hodně zkoušel a i díky tomu jsme ho přehrávali, ale soutěžní duel byl úplně jiný. Otrokovice do toho šly naplno, nebyl to pro nás jednoduchý zápas,“ tvrdí kunovická trenérka Lenka Fleková.

I. házenkářská liga žen, 1. kolo -
TJ JISKRA OTROKOVICE – SHK KUNOVICE 19:29 (7:13)
Nejvíce branek:
Lapčíková 7, Juříková 5/3 – Fleková 7/1, Zálešáková 6, Popelková, Hvozdovičová a Vašíčková 4. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Diváci: 80.

„Utkání se rozhodlo až ke konci prvního poločasu, kdy jsme si vytvořily nějaký náskok, který jsme po změně stran nejen udržely, ale i navýšily,“ těší bývalou reprezentantku.

Kunovice, kterým kromě kanonýrky Fiuráškové scházela ještě brankářka Vojtěšková a nemocná Měsíčková, na půdě rivala od začátku střetnutí vedly, ale protivník dlouho vzdoroval.

„Holky v tomto složení kromě turnaje v Otrokovicích a v poháru nastoupily vůbec poprvé, takže se sehrávají. Bylo vidět, že jde o první utkání. Děvčata byla hodně nervózní, udělala spoustu technických chyb,“ říká Fleková.

I tak ale hostující celek první letošní mistrovskou šichtu zvládl a díky brankám Lucie Flekové a Zálešákové, kterým sekundovaly i Popelková s Hvozdovičovou a Vašíčkovou, dovedly zápas bez vážnějších problémů do vítězného konce.

„Rozhodla ani naše lepší fyzická kondice, proměnily jsme spoustu trháků,“ upozorňuje Fleková.

Známá trenérka dala v Otrokovicích příležitost i dvěma dorostenkám. Šanci ukázat se mezi ženami dostaly křídelnice Maurerová a brankářka Pechalová, která v závěru nahradila jedničku Žákovou a zneškodnila sedmimetrový hod a připsala si i další povedené zákroky.

Kunovické házenkářky chtějí úvodní venkovní triumf potvrdil v pátek doma proti Havlíčkovu Brodu. Duel 2. kola první ženské ligy začíná na Bělince v devatenáct hodin.