V něm sice včera nestačili na mistrovskou Karvinou, i tak si ale druhým místem vybojovali právo účasti v prestižním evropském poháru - PVP.

V semifinálovém utkání byli Pražané vzhledem k počtu chybějících zuberských hráčů favority, na palubovce ale bylo všechno jinak. „Dokázali jsme se na zápas perfektně zkoncentrovat. Před finálovým turnajem jsme totiž s Duklou měli bilanci ve stávající sezoně vyrovnanou - 4:4. Moc jsme chtěli všem dokázat, že patříme na druhou příčku extraligy, o kterou jsme pak v play off přišli,“ rozplýval se trenér Zubří Ivan Hargaš.

V boji o finále byli jeho svěřenci lepším týmem, vytvořili si až devítibrankový náskok. „Dařila se nám obrana 0-6 v čele s výbornými brankářem Malinou a pivotem Titkovem. Velmi dobře zahrála v útoku osa týmu Číp, Štěpán Krupa a Jakub Hrstka. Klíčové bylo, že jsme dali dvanáct branek z rychlých protiútoků, což se nám nepovedlo už dlouho,“ mnul si ruce spokojený trenér Zubří Ivan Hargaš.

V nedělním finále proti Karviné už ale valašskému týmu scházely síly a favoritovi podlehl. „Nemohli jsme se měřit s kompaktním týmem Karviné. Navíc se nám už z tak prořídlé sestavy v úvodním zápase zranil ještě Randýsek, jehož absence byla citelná hlavně v obraně. Ale i tak jsem s výkonem všech hráčů spokojen. Nepoložili se a hráli nadoraz až do poslední minuty. Zaslouží absolutorium,“ vysekl poklonu svým svěřencům kouč Hargaš.

I přes finálovou porážku si Zubří splnilo velký cíl, který nedokázalo realizovat v nedávno skončeném play off, kde bsadilo čtvrté místo. Jako druhý tým v Českém poháru si Valaši zajistili účast v nadcházejícím ročníku v evropském poháru - PVP. „Je skvělé, že se nám to povedlo. Evropský pohár jsme měli jako hlavní prioritu před sezonou, a jsme moc rádi, že jsme ho vybojovali. Před finálovým turnajem poháru jsme měli cíl hlavně ho odehrát důstojně, teď mám ale z celého víkendu opravdu velmi dobrý pocit. Kluci dokázali i v kombinované sestavě vydat ze sebe všechno a prodat svoje umění,“ dodal spokojeně kouč Ivan Hargaš.

SEMIFINÁLE:


ZUBŘÍ - DUKLA PRAHA 31:25 (16:9)
Nejvíce branek: Hrstka, Číp a Krupa po 6 - Šík a Brabec po 5/2, Škvařil 3. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 120.

B. KARVINÁ A - B. KARVINÁ SCM 37:28 (17:14)
Nejvíce branek: Kuzo 6, Rachač 5, Šulc a Indjič po 4 - Diviš 8/4, Kružík a Sliwka po 5. Rozhodčí: Simu, Martiník. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 5:1. Diváci: 200.´

FINÁLE:


BANÍK KARVINÁ - GUMÁRNY ZUBŘÍ 35:19 (16:7)
Nejvíce branek: Zdráhala 6/3, Korňan a Bednařík po 5, Kuzo 4 - J. Hrstka 5, Š. Krupa 5/3, Sedláček 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 200.