UHERSKÉ HRADIŠTĚ - NAPAJEDLA B 24:20 (12:11)

Hosté přijeli jako druhý celek tabulky, naopak domácí se po nevydařené podzimní části krčili až na posledním místě, takže o favoritovi zápasu nemohlo být pochyb. Jenže na palubovce bylo všechno jinak. Hradišťané svého soupeře dokonale zaskočili a byli lepším mužstvem. Jen díky horšímu proměňování vyložených šancí bylo poločasové skóre pouze 12:11 pro domácí borce.

Po změně stran narostl jejich náskok až na čtyři branky, ale utkání se hodně přitvrdilo a nevybíravé zákroky se hromadily na obou stranách. Oleje do ohně přilévaly také nepřesné výroky rozhodčích. Jeden takový neunesl do té doby nejlepší střelec utkání Dominik Habarta a byl vyloučen do konce utkání. Napajedla využila dvojnásobné přesilovky a deset minut před koncem dokázala stav zápasu srovnat na 18:18. V závěru však rozhodla lepší sehranost a týmový výkon domácích, takže konečný výsledek zněl 24:20.

„V utkání se odrazila naše kvalitní herní příprava v zimní přestávce,“ komentoval kvalitní výkon svých svěřenců hradišťský trenér Martin Bellovič. „Doufám, že kluci na dnešní skvělou hru navážou v dalších zápasech. Podali jsme kolektivní výkon a to rozhodlo. Obzvláště se předvedl Martin Hospodářský, který svou tvrdou obranou vynuloval spojky soupeře,“ dodal spokojeně Bellovič.

Sestava a góly Uh. Hradiště: Šimůnek - D. Habarta 6, Čechmánek 5, Mikuš 3, Růžička 3, Babáček 3, Svoboda 2, Juřička 2, J. Habarta, Prokop, Hospodářský, Nikl. Trenér: M. Bellovič.