ČESKO - ISLAND 25:26 (12:11)

Oproti úternímu zápasu v Zubří se včera v Bystřici pod Hostýnem českému týmu vůbec nepovedl začátek. „Bylo to přesně naopak. V prvních osmi minutách jsme dali čtyři tyčky a rázem jsme v osmé minutě prohrávali 1:5,“ vrátil se k úvodu asistent trenéra české reprezentace Jiří Mika. Do poločasu se ale domácí celek vzchopil a stejně jako v prvním měření sil šel do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran byli i nadále mírně napřed Češi, kteří vedli až o tři góly. Navlas stejně jako v Zubří ale Islanďané v závěru utkání otočili vývoj ve svůj prospěch. „Za nerozhodného stavu jsme nedali dvě sedmičky, z toho jednou jsme trefili tyč, a soupeř si udělal rozhodující náskok dvou branek. My už jsme stihli jen v úplném závěru zkorigovat na jeden gól,“ povzdechl si nad smolným rozuzlením utkání Jiří Mika. „Islanďané nás dokonale prověřili ve všech herních činnostech. Měli jsme s nimi rezervy v postupném útoku a ve druhém zápase jsme se trápili i s brejky,“ zhodnotil Mika dvojutkání se čtvrtfinalistou letošního MS v Německu. Podobného názoru byla i exzuberská spojka Tomáš Řezníček, jenž hraje ve slovinském velkoklubu Gorenje Velenje. „Byl to velmi těžký protivník a potvrdil své kvality. Pokud jsme s nimi hráli nahoru dolů a dařila se nám obrana, bylo to dobré. Jakmile jsme ale v defenzivě polevili, tak vždy odskočili k rozhodujícímu náskoku,“ mínil 21letý Řezníček.

I přes dvě porážky ale stejně panovala v českém táboře s oběma zápasy dílčí spokojenost. „Je třeba to brát tak, že to jsou přece jen přípravné zápasy, a v tom splnily účel. Se silným soupeřem jsme si vyzkoušeli dost herních situací,“ pochvaloval si pozitiva dvojzápasu s Islandem trenér Pavel Pauza. „Hráče je potřeba pochválit za dva dobré bojovné výkony. Přímo parádně zachytal především ve druhém utkání Honza Štochl,“ přidal se asistent Mika.
Nyní čeká český reprezentační celek poslední fáze před víkendovým prvním utkáním dvojzápasu s Lotyšskem o postup na evropský šampionát. „Ve čtvrtek a pátek máme poslední tréninky na naší základně v Zubří. V pátek večer je přesun do Prahy a v sobotu letíme do Rigy. V neděli nás čeká duel s Lotyšskem,“ nastínil nejbližší program reprezentace Jiří Mika.

Podle posledních zpráv by měli v Lotyšsku nastoupit naši reprezentanti až na dlouhodobě zraněné hráče v kompletní sestavě. „Oproti dvěma zápasům s Islandem by měli nastoupit i Jícha a Brůna, což by nám mělo pomoci na pozici spojky, kde to potřebujeme nejvíce,“ doplnil Mika.

Česká republika: J. Štochl, P. Štochl - Mičkal, Kubeš 4, Nocar 2, Juříček 2, Vítek 9/6, Sobol 1, Motl, Plšek, Zdráhala 1, Hrubý 2, Řezníček, Buchta 1, Hynek 2.

Nejvíce branek Islandu: Geirsson, Stefánsson a Gunnarsson po 4. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 8/6 - 4/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 500.