Dvanáctiletá Šimonová, která momentálně závodí za TJ Sokol Zlín, odjížděla do Ostravy, kde se uskutečnil závěrečný podnik ČP, v pozici vedoucí závodnice. V průběhu sezony vybojovala v kvalifikačních a pohárových závodech v Ostravě, Praze, Brně a Znojmě tři zlaté a dvě bronzové medaile. To jí s předstihem zajistilo titul přebornice Zlínského kraje a také možnost startu na mistrovství České republiky ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde obsadila 7. místo.

Vrchol sezony ale přišel v Ostravě, kde se o celkové prvenství v českém poháru ucházelo 61 mladých gymnastek. Neuvěřitelně vyrovnané startovní pole dávalo šanci na celkový triumf i závodnicím na hony vzdálených od vedoucích příček průběžného pořadí. Přestože Šimonové tento závod vůbec nevyšel a zůstala v Ostravě v poli poražených, nakonec se mohla radovat z triumfu. Velké nervové vypětí se totiž projevilo takřka na všech startujících, první dvanáctka doslova vyhořela. O velké vyrovnanosti startovního pole svědčí fakt, že na druhém a třetím místě se za Šimonovou seřadily závodnice ze druhé desítky průběžného pořadí.

„Odezva na tento výkonnostní růst na sebe nenechala dlouho čekat. Ivana byla nominována do reprezentace a zúčastní se jednoho z významných mezinárodních závodů – Memoriálu Jana Gajdoše,“ pochvaluje si trenér Šimonové Imrich Balásházy, který už jen účast na prestižním podniku, jehož se zúčastní závodnice z minimálně sedmi evropských států, považuje za velký úspěch. „Medaile by pak byla z říše snů,“ říká Balásházy. „My si ale jedeme hlavně pro zkušenosti, ty jsou vyvažovány zlatem.“ Šimonová navíc může ve své kategorii startovat i příští rok.

Za prozatímními výbornými výsledky Šimonové stojí nejen její každodenní dřina, ale také výborná spolupráce s Magistrátem města Zlín – Fondem mládeže a tělovýchovy a Zlínským krajem – Fondem mládeže a sportu.

Konečné pořadí Poháru ČGF: 1. Ivana Šimonová (Zlín) 94 bodů, 2. Nikola Fučková (Vítkovice) 85, 3. Kristýna Vebrová (Most) 80.