„Jsem moc rád, že jsme to zvládli. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Bylo to vyrovnané a napínavé utkání až do poslední jamky, rozhodovaly opravdu maličkosti,“ říká fotbalista Miroslav Kadlec.

Kromě kapitána vicemistrů Evropy z roku 1996 byli rovněž součástí vítězné party také Zámečník, Gabriel, Červinka, Gomola, Sladký, Argiriu a Matoušek.

Barvy poraženého družstva zase hájili Vacula, Borák, Guryča, Šmach, Kadlček, Koutný, Taťák a Kluz.

Sestavy byly téměř totožné jako loni, bylo v nich jenom pár malých změn. Někteří kluci nemohli, jiní chyběli pro zranění. I já jsem měl problémy s ramenem,“ informuje nehrající kapitán vítězného týmu Josef Buják.

Golfový tým Uherskohradišťska zvládl odvetu s rivalem a získal Ryder Cup.Golfový tým Uherskohradišťska zvládl odvetu s rivalem a získal Ryder Cup.Zdroj: se svolením Miroslava Kadlece

Zatímco premiérový souboj ovládl výběr Uherskobrodska, letos se radoval soupeř, jenž tímto srovnal s rivalem účet.

„Jelikož se hraje o věrnou kopii Ryderova poháru, bylo to vyhecované. Na hodně hráčích byla v závěrečných flajtech či jamkách patrná nervozita. Nikdo nechtěl udělat chybu, každý chtěl vyhrát,“ vypozoroval Buják.

Loni se uskutečnil historicky první ročník Ryder Cupu, letos přišla na řadu odveta. Zatímco před rokem se okresní rivalové utkali v Čeladné a Ostravici, tentokrát se hrálo na Slovensku v golfovém resortu Penati poblíž Senice. Hrálo se na hřištích Legend a Heritage.

Utkání se uskutečnilo i díky sponzorům a firmám ADELL Trading, Borák development, KASKO, RAY Service, B&B Comercial Aktivity a dalším.