„Báro moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Golf clubu Uherské Hradiště na Republikovém mistrovství,“ uvedl na sociální síti Golf resort Jezera manažerka Renata Prchlíková.

Lepší v kategorii byla pouze suverénní Denisa Vodičková. Členka Beskydského Golf klubu zvítězila o osmnáct ran před druhou Klárou Hurtovou ze stejného oddílu.

„Bujáková první den zahrála fantastické kolo v paru 72 ran, kde stojí za zmínku její série jamek 10, 11, 12, kde hrála birdie, eagle na paru 4 a birdie. Minus čtyři na třech jamkách ji vrátilo zpátky do hry po první nepodařené devítce. Na konci prvního dne se dělila o celkové druhé místo,“ informovala Prchlíková.

Druhý den to bylo podobné. „Jen s jedním malým rozdílem, chyběla birdie. Ve druhém kole zahrála jediné birdie a celkové skóre 77 ran. Její soupeřky, hráli podobně v pořadí tedy nedošlo k žádnému propadu a Bára si stále držela dělené druhé místo s dalšími dvěma hráčkami,“ hlásila Prchlíková.

Finálové kolo Bujáková rozjela ve velkém stylu, když hned na úvodní jamce zahrála birdie. Následně ji přibrzdilo bogey, double bogey, ale její soupeřky také chybovaly. Pořadí mezi třemi hráčkami se neustále přelévalo, boj šel až do posledních jamek. Po dohrání hráčka ze Slovácka zapisovala výsledek pětasedmdesát ran a fantastické třetí místo.

Národní mistrovství nejmladších kategorií se uskutečnilo ve Slavkově u Brna. Na hřišti Golf Clubu Austerlitz se o mistrovské tituly utkali zástupci tří věkových kategorií, rozdělených na chlapce a dívky. Kromě kadetů bojovali o medaile a tituly také starší a mladší žáci.

Turnaj je započítáván do oficiálního amatérského žebříčku ČGF a Mládežnického žebříčku ČGF.