V loňském roce ještě určilo nejlepší hradišťské golfisty osmnáct jamek ve sto kilometrů vzdáleném Kořenci. Letos poprvé vzešla jména vítězů z domovského, nedávno otevřeného devítijamkového hřiště, nesoucí příhodný název – Jezera. Všichni účastníci dvoudenního klání museli celou devítku zvládnout hned čtyřikrát – osmnáct jamek v sobotu a stejná porce v neděli.

Před rokem se z vítězství na otevřeném mistrovství GC Uherské Hradiště radoval golfista ze slavkovského GC Austerlitz Petr Votava, který také tento rok od začátku potvrzoval roli jednoho z favoritů. Po sobotní části turnaje se usadil se 77 ranami na čele výsledkové listiny s náskokem dvou, resp. čtyř úderů na hradišťskou dvojici Jiří Kozumplík, Michal Čevela.

„Určitě jsme nechtěli nechat opět titul v cizích rukou. V neděli nám hodně pomohlo, že hned na třetí jamce zahrál Petr Votava desítku,“ prozradil Čevela vývoj druhého hracího dne, ve kterém se po zmiňované třetí jamce začínalo v podstatě od začátku. Z napínavého souboje o zlato brzy odpadl Jiří Kozumplík, a tak veškeré naděje pořadatelského klubu byly upřeny právě na Michala Čevelu.

„Dlouho jsme se přetahovali o plus minus jeden úder. Pak se mi ale podařilo zahrát sérii pěti parů v řadě s jedním birdie (jeden úder pod par jamky – pozn. aut.) a Petr tady naopak zahrál dvě bogey (jeden úder nad par jamky – pozn. aut.),“ odtajnil rozhodující okamžiky dramatické bitvy Čevela, kterému pak již stačilo jen kontrolovat náskok až do konce.

„Hrál jsem vyloženě na jistotu a zbytečně neriskoval, vzhledem k extrémně těžké nedělní pozici jamek to jinak ani nešlo,“ dodal novopečený mistr Golf Clubu Uherské Hradiště, jenž zvítězil s náskokem čtyř ran na Petra Votavu a deseti úderů na Ondřeje Žůrka z Lázní Kostelec. Na prezidenta hradišťských golfistů, Jiřího Kozumplíka, zbyla v konečném hodnocení nepopulární bramborová čtvrtá příčka.

O královskou korunu zápolili také ženy, i když v případě víkendového turnaje by se vzhledem k věku nejlepších dalo hovořit spíše o dívkách. Po prvním hracím dnu se totiž o nejvyšší pozici dělily se 105 údery teprve dvanáctiletá Andrea Prchlíková s jen o tři roky starší Emou Drštičkovou, obhájkyní loňského prvenství. „Určitě jsem Andrejku nijak nepodcenila, ale zároveň jsem věděla, že jsem schopná v neděli zahrát mnohem lépe než v sobotu, kdy se mi vůbec nedařilo,“ svěřila se Drštičková, která nedělním výkonem svoje slova jednoznačně potvrdila. Na osmnáct jamek potřebovala jen fantastických 88 ran, což byl výsledek, se kterým by se neztratila ani mezi muži. Za suverénní vítězkou si s přehledem pohlídala stříbrnou pozici Andrea Prchlíková, bronz patřil další golfistce GC Uherské Hradiště Sylvě Gabrielové.

(dck)