Ještě předtím změřily Kunovjanky síly s jedním ze svých soupeřů, týmem SK UK Prior Olomouc, v 1. kole Českého poháru žen. Zápas se jim ale vůbec nepovedl.

KUNOVICE – OLOMOUC 13:28 (7:13)

Domácí hráčky drželi s Hanačkami krok pouze do 3. minuty, kdy byl stav vyrovnaný 1:1. Pak se jim ale začala lepit smůla na ruce a naopak soupeřkám vycházelo vše, na co sáhly. Domácí hráčky neproměňovaly vyložené šance ani sedmimetrové hody, v obraně se jim nepodařilo pokrývat hlavně rychlé protiútoky Olomouce. V poločase tak svítilo na ukazateli 7:13.

Jako rozhodující se ovšem ukázala úvodní pětiminutovka druhé půle. Hráčkám Prioru se povedl nástup a sérií pěti branek definitivně zlomily odpor Kunovic.
„Bylo to nepovedené utkání. Takové, kdy vám nevychází vůbec nic a soupeři všechno. Je těžké v době dovolených s někým trénovat a s někým jiným hrát utkání. Doufám, že to v sobotu při prvním mistráku napravíme,“ nechala se slyšet trenérka Kunovic Bronislava Horáková.

Sestava a branky Kunovic: Pavlíčková – Střelcová, Nožičková, K. Hájková, Horáková 1, Brablcová 2, J. Štěrbová 3, Zelinková 1, Hrabalová 1, Sklenářová 3, T. Křivová 2, Kosinková. Trenér: B. Horáková, ved. družstva R. Burďáková.

V sobotu 6. 9. 2008 začíná podzimní část ligových soutěží. Ženy SHK Kunovice přivítají doma družstvo Tatran Bohunice (17).