Tabulku po 15. kole soutěže vede se 41 body Holešov, Uherský Brod (32 bodů) je druhý, Březůvky (22 bodů) jsou šesté, Bezměrov (17 bodů) sedmý a Tečovicím (0 bodů) patří desáté místo.

MOSTKOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 1:5 (0:2)

,,V Mostkovicích se hrál zbytečně tvrdý zápas. Naštěstí se nám v něm nikdo nezranil. My jsme ho odehráli bez několika opor se 6 juniorkami v sestavě. I s náhradnicemi jsme měli v prvním poločase převahu a ve 35. minutě jsme si vypracovali vedení 2:0. Domácí v 65. minutě po chybě v naší defenzívě Hubáčkovou korigovali na 1:2. Poté jsme se na několik minut vytratili z utkání, ale závěr opět patřil nám. V posledních 13 minutách jsme vstřelili další tři branky a z Prostějovska jsme si tak dovezli pohodově vítězství. Pozitivem také je, že i s omlazeným družstvem jsme schopní v divizních duelech uspět,“ potěšilo holešovského šéftrenéra Slavomíra Bednáře staršího.

Branky Holešova: Křenková 2, Karolína Slavíková, Rýdlová, Bonková.

Holešov: Kateřina Slavíková – Slezáčková, Rýdlová, Šiblová, Hradilová, Křenková, Burešová, Setinská, Vašíčková, Julie Slavíková, Karolína Slavíková. Na střídání: Bonková, Škrabalová, Samsonová, Slezáková.

OLOMOUC B – UHERSKÝ BROD 0:4 (0:2)

,,Zápas na Hané se nám povedl. Vývoj utkání s pátým celkem soutěže jsme od začátku do konce kontrolovali. Domácí tým jsme přehrávali jednoduchou hrou. Dařila se nám rychlá kombinace i brejkové akce. Velmi dobře hrála obrana dirigovaná Kateřinou Fojtíkovou, v záloze tvořily naši hru Andrea Adamíková a Eliška Smělíková,“ hodnotil vydařený duel vůdce lavičky Uherského Brodu Jan Gazdík.

Branky Uherského Brodu: Adamíková 2, Kateřina Fojtíková, Psotková

Uherský Brod: Karolová – Šotová, Kročilová, Mrázková, Smělíková, Adamíková, Pavlíčková, Kateřina Fojtíková, Dufková, Psotková, Romana Fojtíková. Na střídání: Mahdalová, Vidová.

BEZMĚROV – BŘEZŮVKY 0:6 (0:3)

,,Hosté byli lepší. Březůvky nás přehrávaly kombinací. Problémy nám také dělaly nakopávané balóny za naši obranu. Navíc jsme si nedokázali pohlídat ofsajdy. Zápas tak zaslouženě vyhrálo přesnější a důslednější družstvo,“ uznal kouč Bezměrova Martin Kratochvíl.

,,Byl to pro nás klidný zápas. Výkon Bezměrova mě zklamal. Hanačky vůbec neohrozily naší bránu. My jsme měli utkání od začátku pod kontrolou. Domácí tým jsme k ničemu nepustili.

Družstvo předvádělo pohledné akce, po kterých jsme dávali góly. A to ještě bezměrovská gólmanka Lipková chytila čtyři tutovky a nastřelili jsme dvakrát tyčku. Krajské derby jsme tak mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ tvrdí vedoucí celku Březůvek Luboš Vodehnal.

Branky: Hanáková 2, Jeřábková 2, Ondrašíková, Vilhanová.

Bezměrov: Lipková – Klevetová, Michaela Pitnerová, Lucie Pitnerová, Červíková, Novotná, Dočkalová, Šoberová, Adéla Pitnerová, Jordová, Foltýnová. Na střídání: Němčik, Kutálková, Šišková.

Březůvky: Huťková – Vodehnalová, Vaculíková, Marková, Ondrašíková, Eliášová, Heckelová, Hanáková, Vilhanová, Mikuláštíková, Chudárková. Na střídání: Jeřábková, Gregorová.

PROTIVANOV – TEČOVICE 10:0 (6:0)

,,Zápas se nám vůbec nevydařil. Problémy nám dělal mokrý terén a také důraz a rychlost domácích hráček. V průběhu utkání jsme vyprodukovali spoustu chyb, které družstvo Protivanova trestalo,“ přiznal lodivod Tečovic Daniel Mahdal.

Tečovice: Barešová – Havrylyková, Turoňová, LIanos, Sabáková, Mičová, Králíková, Barbora Baštincová, Vaculíková, Zvonková, Osohová. Na střídání: Černá, Vrbková, Hrbáčková, Nádvorníková, Dědková.