,,Zápas hraný na těžkém terénu na hřišti v Těšeticích jsme nezvládli. Hráčkám chyběla bojovnost a nasazení. Naopak domácí posilnění o několik hráček z druholigového olomouckého áčka měli větší vůli po vítězství. Po ospalém začátku jsme v jednadvacáté minutě prohrávali 0:2. Poté měla dvě velké šance Psotková, skórovat se jí ale nepodařilo. Ani ve druhém poločase se naše hráčky, přestože měly další slibné příležitosti, v koncovce neprosadily. A protože Olomoučanky přidaly další dvě branky, tak tři body zaslouženě zůstaly na Hané. Domácí byli lepším týmem. Podržela je brankářka Nikola Fojtíková, dobře jim zahrály střední záložnice Darina Barošová a Nela Novotná,“ uznal uherskobrodský trenér Karel Dolina.

Po podzimu Uherský Brod přezimuje na čtvrtém místě. Na čele je Zlín, druhý je Prostějov, třetí příčka patří rezervě Olomouce.

Moravskoslezská liga žen bude pokračovat v sobotu 6. dubna, kdy se ve vzájemném duelu v krajském derby na hřišti na Vršavě Zlín střetne s Uherským Brodem.

SK OLOMOUC SIGMA B – 1. ČSK UHERSKÝ BROD 4:0 (2:0)

Branky: 5. Navrátilová, 21. Novotná, 69. Janků, 84. Veselá.

Uherský Brod: Prokešová – Pospíšilová, Mertová, Mrázková, Baná, Večeřová, Adamíková, Romana Fojtíková, Eliášová, Psotková, Kateřina Fojtíková. Na střídání: Kočendová, Pavlíčková. Trenér: Karel Dolina.