NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM SI S CHUTÍ ZASTŘÍLEL. HLUČANÉ SE VEZOU NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Region – Regionálním klubům se v Národní florbalové lize daří.

Ve 20. kole Rožnov pod Radhoštěm zdolal Třebíč 7:2. ,,Od začátku střetnutí jsme byli útočnějším kolektivem. Ovšem také hosté si vypracovali několik šancí. V bráně jsme se ale mohli spolehnout na jistého Obšívače. Pohlídali jsme si i závěr duelu, kdy Třebíč korigovala stav na 5:2 a tím se celek z jižní Moravy vrátil zpět do hry,“ byl po utkání spokojený domácí bek Pavel Barabáš.

Hluk si poradil s Horní Suchou 8:5. ,,I bez několika ofenzivních opor jsme splnili naši gólovou normu v počtu vstřelených branek v utkání. Jenom škoda, že duel byl chvílemi dost agresivní,“ mrzel hlavně přístup Severomoravanů ke střetnutí nejlepšího hráče Hluku v zápase Martina Tuhého.

Oba celky ze Zlínského kraje naplno bodovaly i ve 21. kole.

Rožnov pod Radhoštěm rozstřílel Žďár nad Sázavou 11:4. ,,Pro soupeře je to krutý výsledek. Žďár nad Sázavou byl čtyřicet minut mírně lepším celkem. Hosté z Vysočiny nás téměř k ničemu nepouštěli. Ve třetím dějství ale duel na naši stranu zlomila kvalitnější fyzická kondice,“ konstatoval Pavel Barabáš.

Hluk zvítězil v Opavě 7:6. ,,Souboj na půdě desátého týmu tabulky jsme zvládli takticky. Hráli jsme solidně v obraně a tradičně jsme se dokázali prosazovat v ofenzívě. Od Opavy jsem ale čekal důraznější výkon,“ přiznal Martin Tuhý.

Pro Slovácký kolektiv to byla ve Slezsku pátá výhry v posledních pěti duelech v Národní lize.

Výsledky 20. a 21. kola:

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – TŘEBÍČ 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 2, Smékal 2, Kostelecký, Novosad, Štamposký.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 11:4 (2:2, 1:2, 8:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 3, Červený 3, Kittel 2, Burýšek, Žniva, Hegar.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač (Škrobák) – Žitník, Knebl, Žniva, Šichtař, Štamposký, Kristek, Chmelař, Kostelecký, Novosad, Pavel Barabáš, Stanislav Barabáš, Smékal, Viktořík, Hegar, Vladislav Kittel, Zimmer, Burýšek, Červený.

HLUK – HORNÍ SUCHÁ 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)

Branky Hluku: Olbert 4, Tuhý 3, Duda.

OPAVA – HLUK 6:7 (2:3, 2:1, 2:3)

Branky Hluku: Martin Krchňáček 2, Pavel Krchňáček, Olbert, Duda, Jílek, Tuhý.

Hluk: Podškubka, Kolečkář – Holý, Vlachopulos, Duda, Petlan, Olbert, Pavel Krchňáček, Hubáček, Cileček, Jílek, Zatloukal, Tuhý, Tichopádek, Martin Krchňáček.

1. LIGA ŽEN

VSETÍN ZDOLAL NEBEZPEČNÝ TŘINEC. VE TŘETÍ TŘETINĚ ZÁPASU O ČTVRTOU PŘÍČKU VALAŠKY TRESTALY CHYBY SEVEROMORAVANEK

Vsetín – Prvoligové florbalistky Vsetína důležité nedělní zápas zvládly. V přímém duelu o čtvrté místo v tabulce a tím i o lepší pozici před začátkem play off porazily Třinec 3:2.

,,Utkání jsme nakonec ovládli díky velké vůli po vítězství. Od úvodních minut jsme podávali týmový výkon. Hodně nás ovšem podržela skvělá brankářka Franková,“ užíval si cenný skalp domácí trenér Martin Přibyl.

Jeho družstvo se však dlouho nemohlo pořádně prosadit. Valašky prohrávaly 2:3 a 3:4. Ve třetí třetině se jim ale duel podařilo definitivně naklonit na jejich stranu.

,,V prvním dějství jsme se přizpůsobili hře Třince. Od třiačtyřicáté minuty už jsme ovšem směřovali ke třem bodům. Ve zbytku střetnutí jsme totiž dobře bránili a také jsme trestali chyby celku ze severu Moravy,“ radoval se z výhry Přibyl.

Výsledek 22. kola:

VSETÍN – TŘINEC 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)

Branky Vsetína: Urbášková 2, Dědková, Barbora Sedláčková, Šobáňová, Marečková.

Vsetín: Franková (Ištvánková) – Jakubkovičová, Barbora Sedláčková, Mandíková, Goláňová, Marečková, Jašková, Dědková, Šobáňová, Juráková, Urbášková, Kateřina Sedláčková, Gajdošová, Strnadová.

DIVIZE MUŽŮ

VSETÍNU SE NA DERBY SE ZLÍNEM VYPLATILA DVOUTÝDENNÍ PŘÍPRAVA NA ZÁPAS

Region – Hladkou výhrou Vsetína nad zlínskými Lvy 7:2 skončila dohrávka 18. kola florbalové divize mužů.

V tabulce zůstal Zlín na sedmém místě, Valaši se posunuli na osmou příčku.

Derby bylo dlouho vyrovnané. O první gól se postaral až ve 12. minutě Vojtěch Trčka. V třiadvacáté minutě skóroval podruhé Březík a stejný hráč v pětadvacáté minutě zařídil pro Vsetín tříbrankový náskok. Valaši později vedli 6:0, než se v 52. minutě poprvé za Zlín trefil Baroň. Závěr střetnutí ale domácí kontrolovali.

,,Vyplatilo se nám, že jsme se na tento zápas dva týdny poctivě připravovali. Duel jsme zvládli takticky a až na pár výpadků jsme v něm byli lepším družstvem,“ tvrdí vsetínský hrající trenér David Anděl.

,,První třetinu jsme hráli dobře. Dařilo se nám v útoku. Nedávali jsme však góly. Ve třetí části už jsme otevřeli obranu a Vsetín nás po rychlých akcích potrestal čtyřmi trefami v Šauerově síti,“ mrzela porážka hostujícího kouče Miroslava Kořénka.

Výsledek 18. kola:

VSETÍN – ZLÍN LIONS 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)

Branky: Březík 3, Vojtěch Trčka 2, Adámek, Žůrek – Baroň, Novosad.

Vsetín: Pinďák (Zgarba, Chovanec) – Húšt, Macek, Vojtěch Trčka, Zajíc, Polách, Březík, Žůrek, Novosad, Seevald, Horák, Anděl, Ovesný, Látal, Jan Trčka, Číž, Adámek.

Zlín: Šauer (Bartík) – Kořený, Vondřejc, Červenka, Vaněk, Lovecký, Ondroušek, Pospíšil, Michálek, Žáček, Baroň, Horník, Svitálek, Dohnal.

LIGA VETERÁNŮ

HOLEŠOV V DUELU DVOU NEJLEPŠÍCH CELKŮ NENAŠEL RECEPT NA BÝVALÉHO REPREZENTAČNÍHO BRANKÁŘE MICHALA JANSU

Holešov – V posledních duelech v Lize veteránů se holešovským florbalistům příliš nedařilo.

Hanáci nejprve remízovali s celkem Psycho Brno 8:8. ,,V oboustranně útočné partii jsme ztratili dobře rozehraný zápas. Sedm a půl minuty před koncem jsme totiž vedli 8:5. Pak jsme začali dělat individuální chyby a o slibný náskok jsme přišli. Na konci utkání nám také chyběl důraz před naším brankovištěm,“ uznal holešovský forvard Václav Nuhlíček.

V následném střetnutí jeho tým podlehl lídrovi tabulky brněnskému Hattricku 0:4. ,,V souboji dvou nejlepších celků soutěže nás soupeř přehrával technikou. Navíc jsme nenašli recept na bývalého reprezentačního gólmana Michala Jansu,“ konstatoval po druhém zápase Nuhlíček.