NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM VYHRÁL NA NÁJEZDY NAD ALIGÁTORY Z KLOBOUK. HLUK ZVÍTĚZIL V PRODLOUŽENÍ V HORNÍ SUCHÉ

Region – V 9. kole Národní florbalové ligy odehrály regionální kluby dramatické duely.

Rožnov pod Radhoštěm vyhrál na půdě celku Aligators Klobouky 7:6 po nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Patrik Hegar.

,,V taktické bitvě nám chybělo několik důležitých hráčů. Kdybychom byli kompletní, a zápas jsme odehráli se třemi útoky, tak jsme v něm brali tři body,“ myslí si hrající trenér Valachů Pavel Barabáš.

Hluk doma podlehl Svitavám 4:5. ,,Vyrovnaný souboj rozhodly obrany. Hosté byli v defenzívě pozornější, nám před naším brankovištěm chyběl důraz. Definitivní zlom ve střetnutí nastal na začátku třetí třetiny, kdy jsme během necelých tří minut inkasovali tři góly a ze stavu 2:2 to bylo 2:5,“ mrzela zbytečná ztráta forvarda Hlučanů Martina Tuhého.

V 10. kole rožnovské družstvo prohrálo v Třebíči 3:7. ,,V tvrdě hraném utkání se spoustou vyloučených hráčů jsme se nedokázali vypořádat s bojovností Třebíče,“ uznal Pavel Barabáš.

Hluk slavil v Horní Suché vítězství 10:9 v prodloužení. ,,Byl to útočný florbal pro diváky. Domácí byli velmi zdatným soupeřem. V zápase, v němž jsme se dokázali individuálně prosazovat, jsme vedli 3:1, 6:4 a 7:5. Horní Suchá ale vždy dokázala náš náskok smazat. Ale i se dvěma body, o které se postaral v devatenácté sekundě prodloužení Martin Krchňáček jsme spokojení,“ tvrdí Martin Tuhý.

Výsledky 9. a 10. kola:

ALIGATORS KLOBOUKY – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 6:7 (1:2, 2:2, 3:2, - 0:1) po nájezdech

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 3, Červený, Krhut, Vladislav Kittel, Hegar.

HLUK – SVITAVY 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky Hluku: Olbert 2, Zatloukal, Duda.

TŘEBÍČ – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 7:3 (2:2, 2:0, 3:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík, Kostelecký, Burýšek.

Rožnov pod Radhoštěm: Škrobák, Holčík – Žitník, Kostelecký, Pavel Barabáš, Štamposký, Kristek, Hegar, Krhut, Vladislav Kittel, Žniva, Červený, Viktořík, Chmelař, Knebl, Zimmer, Burýšek, Stanislav Barabáš, Ševeček, Smékal.

HORNÍ SUCHÁ – HLUK 9:10 (1:3, 4:4, 4:2, - 0:1) v prodloužení

Branky Hluku: Martin Krchňaček 3, Janča 2, Olbert 2, Zatloukal, Duda.

Hluk: Podškubka, Kolečkář – Zábrana, Holý, Duda, Blizňák, Petlan, Olbert, Janča, Pavel Krchňaček, Hubáček, Cileček, Jílek, Martin Krchňáček, Zatloukal, Tuhý.

1. LIGA ŽEN

VSETÍN SE PO PODCENĚNÉM DUELU S HRADCEM KRÁLOVÉ OMLUVIL VÝHROU NAD VYSOKÝM MÝTEM

Vsetín – V posledních domácích duelech 1. ligy tým Vsetína pouze jednou vyhrál.

Valašky ve sportovní hale Na Lapači nejprve prohrály s Hradcem Králové 5:7. ,,Východočešky jsme podcenili. Zejména od poloviny první třetině družstvo postrádalo nasazení. Sice jsme v 7. minutě vedli 2:0, ale bojovnější Hradec Králové v průběhu druhé části obrátil skóre na 3:5. A to nás ještě podržela gólmanka Franková.  Ve třetím dějství jsme se znovu dostali do zápasu. Hosté ovšem se skvělou čtyřgólovou střelkyní Buchalovou už výhru nepustili,“ mrzela zbytečná ztráta domácího kouče Michala Kvapila.

Záhy vsetínský celek zvítězil nad Vysokým Mýtem 10:2. ,,V utkání plném osobních soubojů jsme Východočešky přestříleli 43:18. Proti nepříjemným soupeřkám se naše hráčky dokázaly individuálně prosazovat. Rovněž jsme byli efektivní v koncovce,“ informoval tentokrát spokojený lodivod Valašek Kvapil.

Výsledky 7. a 8. kola:

VSETÍN – HRADEC KRÁLOVÉ 5:7 (2:2, 1:3, 2:2)

Branky Vsetína: Maštalířová 2, Marečková, Jakubkovičová, Kateřina Sedláčková.

VSETÍN – VYSOKÉ MÝTO 10:2 (3:1, 3:1, 4:0)

Branky Vsetína: Seevaldová 3, Jašková 2, Maštalířová 2, Kateřina Sedláčková, Strnadová, Husková.

Vsetín: Franková, Ištvánková, Juráková – Mandíková, Martínková, Jakubkovičová, Mikšíková, Dědková, Havlová, Maštalířová, Goláňová, Marečková, Jašková, Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Gajdošová, Strnadová, Husková, Seevaldová.

ZLÍNSKÁ LIGA

JEDEN FLORBALOVÝ DEN REZERVY HOLEŠOVA: 11:1 A 2:17

Holešov – O důkaz, že v jednom dnu se dají odehrát dva hodně rozdílné zápasy, se ve Zlínské florbalové lize postarala rezerva Holešova.

Hanáci nejprve rozstříleli Valašské Meziříčí 11:1. ,,V tomto utkání, kdy jsme snaživé Valachy překonávali technikou, jsme se mohli spolehnout na jistého gólmana Bohdana Bártka. V ofenzívě byl tahounem Radek Mikšík. Ten vstřelil dvě branky a na další čtyři ještě přihrál. Hosté ovšem v desáté minutě korigovali stav na 2:1. Ve zbytku střetnutí už jsme si duel užívali,“ potěšila vysoká výhra nad sedmým celkem tabulky třiatřicetiletého holešovského forvarda Michala Richtera.

V následném utkání dobrou náladu Holešovu pokazil celek FBC Slovácko, který tým okolo Richtera zdolal 17:2. ,,V partii s mladým běhavým soupeřem nám odsakoval míček od florbalek. Navíc jsme na začátku střetnutí dostali smolné góly. To favorizovaný a vůli po úspěchu obdařený kolektiv ze Slovácka povzbudilo. Pak už jsme nestačili čelit jeho ofenzívě,“ uznal útočník poraženého družstva Michal Richter.

HOLEŠOV B – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 11:1 (4:1, 5:0, 2:0)

Branky Holešova B: Richter 3, Mikšík 2, Karas 2, Dvořák 2, Radim Ernest, Řezníček.

HOLEŠOV B – FBC SLOVÁCKO 2:17 (0:3, 0:10, 2:4)

Branky Holešova B: Karas 2.

Holešov B: Bártek – Karas, Řezníček, Dvořák, Richter, Urban, Mikšík, Krutošík, Jurčík, Smola, Radim Ernest.

LIGA VETERÁNŮ

V DUELU DVOU NEJLEPŠÍCH CELKŮ HOLEŠOVŠTÍ VETERÁNI REMIZOVALI S HATRICKEM BRNO

Holešov – Cennou plichtu s lídrem soutěže s Hattrickem Brno 2:2 a vysokou výhru nad klubem FbC Aligators 9:1 vybojovali v posledních duelech v Lize veteránů holešovští matadoři. V tabulce jsou Hanáci po 7. kole na druhém místě.

,,V pohledném velmi kvalitním souboji s brněnským Hattrickem jsme ještě tři a půl minuty před koncem vedli 2:1. Hosté však po naší individuální chybě Komoňem vyrovnali na 2:2. Potom už oba týmy  hrály opatrně a utkání se bez výraznějších šancí pouze dohrávalo,“ informoval o prvním zápase útočník Holešova Václav Nuhlíček.

,,S Aligátory z Brna to byla jednoznačná partie. Jihomoravané sice s ojedinělé akce stačili ještě snížit stav na 2:1, ovšem v zápase jsme měli trvalou převahu, kterou jsme po rychlých kombinacích zúročili také gólově,“ užíval si se svými spoluhráči druhý duel Nuhlíček.

Výsledky 6. a 7. kola:

HOLEŠOV – HATTRICK BRNO 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Branky Holešova: Šubín 2.

HOLEŠOV – FBC ALIGATORS 9:1 (3:1, 2:0, 4:0)

Branky Holešova: Šubín 4, Nuhlíček 2, Šimoňuk 2, Tkadlčík.

Holešov: Stoklásek – Šimoňuk, Šubín, Balcárek, Svozil, Vysloužil, Nuhlíček, Štětkář, Tkadlčík, Nesvadba.

POZVÁNKA NA ZLÍNSKOU LIGU

V DUELU TITÁNŮ JSOU FAVORITEM POČENICE

Region – Hodně důležitý zápas se bude hrát v neděli ve Zlínské florbalové lize. Ve sportovní hale v základné škole T. G. Masaryka v Bojkovicích se o první příčku v soutěži střetnou Počenice s béčkem Hluku. Utkání začíná v 15 hodin. Mírným favoritem jsou Hanáci.

,,Rezerva Hlučanů, která ve většině duelů vyztuží sestavu o některé posily z áčka hrajícího Národní ligu, s vůdcem Patrikem Kaňovským, se spoléhá na rychlou kombinaci a kvalitní střelbu. Jsme si proto vědomi, že nás čeká těžké utkání. Do utkání ale jdeme s cílem neprohrát. Musíme však hrát disciplinovaně, protože tým ze Slovácka má nebezpečné přesilovky,“ těší se na nedůležitější střetnutí podzimu s celým svým družstvem počenický bek Jakub Dočkal.

,,Počenice s největšími tahouny jistým gólmanem Vlkem a produktivními forvardy Hyánkem a Šindelkou dokazují, že jsou hlavním aspirantem na prvenství ve Zlínské lize. První vzájemný duel jsme s nimi prohráli 4:6. A to byl nedávný výsledek pro nás ještě milosrdný,“ zavzpomínal obránce rezervy Hluku Pavel Rochovanský.

Ten také ví, že Hanáci předvádí důrazný florbal. ,,Nebezpeční jsou také z rychlých protiútoků. Po nich dávají jednoduché branky. Kozlům však chceme porážku z prvního vzájemného souboje vrátit. V odvetě ale musíme být zodpovědní v defenzívě, hrát nebojácně na míčku a pozor si musíme dávat na jednoduché ztráty. Nutností je proměňovat šance,“ plánuje Rochovanský.