Zatímco v kategorii pro druhý stupeň ZŠ podle předpokladů triumfovala ŽŠ Sportovní, v mladší kategorii jí prvenství vyfoukli žáci ze ŽŠ Za Alejí.

Turnajů se letos zúčastnily čtyři základní školy – Sportovní, Za Alejí, Tyršovo nám. a nováček ZŠ Jarošov. „Bohužel se letos nepřihlásilo gymnázium,“ litoval sekretář jednoty Orel a organizátor turnaje Jiří Strogan. I tak se ale v tělocvičně Gymnázia v Uherském Hradišti, kde se turnaj uskutečnil, bylo na co dívat.
V mladší kategorii pro první stupeň ZŠ se týmy střetly dvakrát systémem každý s každým na 2x8 minut. „A došlo k pořádnému překvapení. ZŠ za Alejí totiž v obou duelech porazila nečekaně hladce 9:0 ZŠ Sportovní, a stala se tak zaslouženým vítězem putovního poháru Orla,“ poznamenal Strogan. Nejlepším střelcem turnaje se stal s dvaceti vstřelenými brankami Pavel Šmatelka z vítězné ZŠ Za Alejí, který je členem Orla a hráčem Orelské florbalové ligy v kategorii mladších žáků.

Konečné pořadí kategorie pro 1. stupeň ZŠ: 1. ŽŠ Za Alejí, 2. ZŠ Sportovní, 3. ZŠ Jarošov.

Ve starší kategorii stanovil ředitel turnaje Pavel Rochovanský hrací čas 2x12 minut, hrálo se opět systémem každý s každým. Jelikož ZŠ Sportovní postavila dvě družstva, utkaly se o prvenství společně se ZŠ Za Alejí a ZŠ Tyršovo nám. celkem čtyři týmy.

Turnajem suverénně bez jediné porážky prošlo družstvo A ZŠ Sportovní, které potvrdilo svůj úspěch v minulém ročníku, kde putovní pohár Orla rovněž získalo. Pořádné drama se ale strhlo v bitvě o stříbro. O pořadí na 2. a 3. místě totiž ve prospěch ZŠ Sportovní B rozhodlo až lepší skóre, na ZŠ Za Alejí, která získala rovněž čtyři body tak zbyl bronz. Nejlepším střelcem se stal Robin Kollár ze ZŠ Sportovní. Rovněž on je členem Orla, OFL hraje v kategorii starších žáků.
„Vítězům blahopřejeme a těšíme se, že se se všemi setkáme příští školní rok na dalším ročníku turnaje,“ dodal na závěr Jiří Strogan.

Konečné pořadí kategorie pro 2. stupeň ZŠ a gymnázia: 1. ZŠ Sportovní A, 2. ZŠ Sportovní B, 3. ZŠ Za Alejí, 4. ZŠ Tyršovo nám.