,,Od začátku zápasu nám nechyběla motivace. Od úvodních minut jsme podávaly soustředěný výkon, byly jsme lepším družstvem a vývoj duelu jsme měly pod kontrolou. Ovšem ani mladý tým Aligátorek z Klobouk nehrál špatně. Oslabené Jihomoravanky držely tempo naší hry a dařily se jim rychlé protiútoky. My jsme však byly podstatně produktivnější v koncovce,“ prozradila uherskobrodská útočnice Kateřina Sedláčková.

Její družstvo si souboj s šestým celkem tabulky užívalo.

,,Podaly jsme kolektivní výkon. Utkání se nejvíc povedlo Tereze Mošťkové, která v něm vstřelila čtyři góly a na další 2 ještě přihrála. Šest kanadských bodů za 3 branky a 3 nahrávky si připsala Martina Indrová. Povedenou trefou do sítě Doroty Šebestové oslavila narozeniny Veronika Dědková,“ upozorňuje ještě Sedláčková.

Na Slovácku se částečně dařilo také Zlínu. Lvice po porážce s lídrem soutěže céčkem Bulldogsu Brno 6:7, zdolaly domácí Hluk 6:1. O osudu lokálního derby se rozhodlo už v první třetině, kdy v 11. minutě Zlín nad Hlukem vedl 4:0.

Rovněž Hlučanky si připsaly jednu výhru, když přehrály Aligátorky z Klobouk 10:6. Hattrickem se v tomto zápase blýskla Monika Náhlíková.

V aktuální tabulce se Uherský Brod probojoval na první příčku, Zlín je pátý a Hluk sedmý.

Druhá florbalová liga bude pokračovat v neděli 28. dubna turnajem v Uherském Brodě.

2. LIGA ŽEN – Skupina 6 (turnaj v Hluku):

1. AC UHERSKÝ BROD – ALIGATORS WU 19 12:2 (3:0, 4:1, 5:1)

Branky Uherského Brodu: Mošťková 4, Indrová 3, Kateřina Sedláčková 2, Dědková, Martinková, Eliášová.

Uherský Brod: Ištvánková – Martinková, Dědková, Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Barbora Sedláčková, Eliášová, Valášková, Goláňová, Urbášková, Indrová, Mošťková.

SPARTAK HLUK – ALIGATORS WU 19 10:6 (1:4, 2:1, 7:1)

Branky Hluku: Náhlíková 3, Komárková 2, Jankovich, Miklíková, Loskotová, Tomečková, Krchňáčková.

SPARTAK HLUK – SHOOTERS BETA 2:7 (2:4, 0:2, 0:1)

Branky Hluku: Šůstková, Nahlíková.

SPARTAK HLUK – ZLÍN LIONS 1:6 (1:5, 0:0, 0:1)

Branky: Miklíková – Smetanová 2, Setínská 2, Zetíková, Žikovská.

Hluk: Kretková – Loskotová, Tomečková, Veronika Sedlářová, Šůstková, Náhlíková, Kateřina Sedlářová, Jankovich, Miklíková, Doležalová, Krchňáčková, Komárková.

Zlín: Vahalová – Mrázková, Boogová, Kučerová, Žikovská, Zetíková, Setínská, Klacková, Altantuul, Smetanová, Daníčková, Neubauerová, Hejtmánková.

ZLÍN LIONS – SHOOTERS BETA 2:3 (1:0, 1.3, 0:0)

Branky Zlína: Altantuul, Smetanová.