Broďanky nejprve porazily béčko Znojma 8:1.

,,Před zápasem se nám spoluhráčka Tereza Goláňová pochlubila krásnou zprávou. Oznámila nám, že se zasnoubila s dlouholetým přítelem s florbalistou Vsetína Robinem Mackem. Tereza tak bude první vdanou paní v našem družstvu,“ podělila se o zajímavou informaci uherskobrodská útočnice Barbora Sedláčková.

O zvýšenou motivaci tak měl celek z Uherskohradišťska postaráno.

,, Od začátku utkání jsme byly lepším týmem. Dokázaly jsme v něm prodat větší florbalové zkušenosti. Znojmo nehrálo špatně, ale doplatilo na úzkou sestavu. Duel se však odehrál v pomalejším tempu, což se divákům nelíbilo. Snad jsme je potěšily alespoň 8 vstřelenými góly do znojemské sítě,“ doufá Sedláčková.

Poté se Uherský Brod se starým rokem rozloučil vítězstvím v krajském derby nad Zlínem 4:2.

,,V derby se nám na začátku střetnutí nedařilo. Při prvních střídáních jsme mohly dát dvě branky, ale velké šance jsme neproměnily. Zlín byl na nás velmi dobře připravený. Hosté hráli nebojácně a dostávali se do šancí. V první třetině jsme sice ubránily oslabení, ale od 11. minuty jsme po gólu Daníčkové prohrávaly 0:1. Ve druhé části se v koncovce dvakrát prosadila Urbášková a vývoj utkání jsme otočily na 2:1. Ovšem hned za 38 sekund Pospíšková vyrovnala na 2:2. Zbytek zápasu už jsme si pohlídaly a po trefách Šobáňové a Indrové jsme vybojovaly další tři body,“ hodnotila zajímavý souboj Barbora Sedláčková.

Mladé družstvo Zlína odehrálo ještě jeden parádní zápas s céčkem Bulldogsu Brno. Lvice nad loňskými vítězkami druhé ligy ve 32. minutě vedly 2:1. Duel nakonec ztratily až v dodatkových nájezdech a Brňačkám podlehly 2:3.

V Uherském Brodě měl hrát také Hluk. Jeho duely ale byly kvůli chřipkové epidemii v týmu Hlučanek odloženy.

V tabulce je před vánoční a novoroční pauzou Uherský Brod první, zlínské Lvice páté a Hluk sedmý.

Druhá liga bude pokračovat v sobotu 6. ledna. Ve sportovní hale v Křenovicích si zahrají všechny regionální týmy.

2. LIGA ŽEN – Skupina 6:

1 AC UHERSKÝ BROD – TJ ZNOJMO B 8:1 (4:1, 2:0, 2:0)

Branky Uherského Brodu: Urbášková 2, Barbora Sedláčková, Martinková, Nikol Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Mošťková, Indrová.

1. AC UHERSKÝ BROD – ZLÍN LIONS 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: Urbášková 2, Nikol Šobáňová, Indrová – Daníčková, Pospíšková.

Uherský Brod: Ištvánková – Martinková, Havlová, Dědková, Nikol Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Brnulová, Barbora Sedláčková,

Eliášová, Valášková, Goláňová, Urbášková, Indrová, Mošťková. Vedoucí družstva: Helena Brnulová.

Zlín Lions: Vrlová – Pospíšková, Mrázková, Zetíková, Hlavicová, Setínská, Kučerová, Klacková, Boogová, Altantuul, Tučková, Smetanová, Daníčková, Neubauerová, Valentová. Trenér: Ondřej Daníček, asistent trenéra: Martin Vrla.

BULLDOGS BRNO C – ZLÍN LIONS 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, -1:0) po nájezdech

Branky Zlína: Smetanová, Klacková.