V 9. kole uherskobrodský kolektiv zdolal lídra soutěže Hattrick Brno 4:2.

,,Před duelem s nejlepším kolektivem naší skupin druhé ligy se nám vyprázdnila marodka. Se silným celkem jsme proto chtěly napravit výpadky z minulých kol. To se nám proti Brňačkám, které mají ambice postoupit do extraligy, podařilo. Ve vyrovnaném utkání se spoustou zajímavých momentů jsme vedly 1:0 a 2:1. Hosté však v třiadvacáté minutě Fidrmucovou vyrovnali na 2:2. Ve třetí třetině ale Kučerová a Černíková strhly vítězství na naši stranu,“ radovala se domácí útočnice a autorka tří gólových asistencí v zápase Barbora Sedláčková ze skalpu silného soupeře.

V následujícím střetnutí v 10. kole soutěže tým z Uherskohradišťska vyhrál nad celkem Shooters Beta 5:0.

,,V tomto zápase jsme bez problémů splnily roli favorita. Po pomalejším začátku jsme měly ve zbytku utkání převahu a skvělé fanoušky jsme potěšily pěti brankami v síti brněnského družstva,“ potěšila Barboru Sedláčkovou také druhá výhra.

Útočnice Uherského Brodu má však trochu obavy o dalším průběhu sezony.

,,Snad nám vláda a florbalové unie neznepříjemní další zápasy. Snad si v letošní sezoně ještě o mistrovské body zahrajeme. Pokud ano, tak věřím, že ve druhé lize zabojujeme o první příčku,“ doufá jedna z opor družstva ze Slovácka Barbora Sedláčková, že bude i v dalších týdnech soutěž pokračovat.

V tabulce je po 10. kole Uherský Brod na třetím místě.

Další zápasy mají Broďanky na programu už tuto neděli 5. prosince. Ve sportovní hale v Hluku v 12.45 hodin změří síly s béčkem Židenic a 15.15 hodin se střetnou s domácím družstvem Hlučanek.

1. AC UHERSKÝ BROD – HATTRICK BRNO 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky Uherského Brodu: Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Kučerová, Černíková.

1. AC UHERSKÝ BROD – SHOOTERS BETA 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky Uherského Brodu: Šobáňová 2, Barbora Sedláčková, Marečková, Kateřina Sedláčková.

Uherský Brod: Juráková – Havlová, Šobáňová, Marečková, Polášková, Brnulová, Kučerová, Kateřina Sedláčková, Černíková, Dědková, Barbora Sedláčková.