Domácí v něm téměř pořád vedli. O první jejich gól se postaral ve 12. minutě Konstant. V sedmadvacáté minutě Seevald vyrovnal na 1:1. V dalším průběhu duelu si Hluk vypracoval vedení 3:1 a 4:2. V 54. minutě ještě korigoval Lisztwan stav na 4:3. Ve zbytku střetnutí už ale žádná branka nepadla. Všechny body tak zůstaly na Slovácku.

,,Zápas byl od začátku do konce jako na houpačce. Oba týmy se střídavě dostávaly do šancí. Obě mužstva ale drželi brankáři. My jsme se mohli spolehnout na Aleše Padalíka, Valaši na Jakuba Tománka. Ale protože jsme dali o jeden gól víc než soupeř, tak jsme získali tři body,“ potěšila výhra vedoucího Slováckého týmu Lukáše Kolečkáře.

,,Byl to festival neproměněných šancí. Bohužel na tři góly se nedá vyhrát. Utkání se ale muselo divákům líbit. Oba celky předváděly atraktivní florbal,“ konstatoval po derby vsetínský kouč Michal Kvapil.

FBK SPARTAK HLUK – FLORBAL VSETÍN 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky: Konstant, Kelíšek, Zálešák, vlastní – Seevald, Vaculík, Lisztwan.

Hluk: Padalík (Hauerland) – Bartoš, Tomáš Tuhý, Bobáčik, Hubáček, Konstant, Freml, Kelíšek, Tomáš Tuhý, Šimíček, Nosek, Zálešák, Martin Krchňáček, Juračka, Andrýsek, Cileček. Trenér: Martin Tuhý, vedoucí mužstva: Lukáš Kolečkář.

Vsetín: Tománek (Matocha) – Novák, Novosad, Kováč, Vichtora, Lisztwan, Jiří Vaculík, Zajíc, Filip Vaculík, Březík, Žůrek, Malý, Seevald, Valůšek, Vrzal. Trenér: Michal Kvapil.