Šest nejlepších školních týmů se utká 15. dubna v Ostravě. „Kluci se budou snažit navázat na svoje starší spolužáky, kteří právě v Olomouci v roce 2014 zahájili a před týdnem v Otrokovicích završili svoji cestu za šesti tituly školního mistra republiky,“ připomněl trenér a ředitel školy v jedné osobě Zdeněk Moštěk.

Poslední březnový pátek se v Olomouci utkalo osm nejlepších celků z východní části republiky.

Souboj o tři postupová místa na finálový turnaj do Ostravy začali Broďané remízou 3:3 s Ivančicemi. Pak ze sebe setřepali nervozitu a po zlepšeném výkonu zdolali Moravské Budějovice 5:2. Přímý postup do semifinále potvrdili jasným vítězstvím nad Předměřicemi nad Labem 6:2.

V souboji o finále proti Brnu se k nim ale paní Štěstěna otočila zády.

„Vyrovnanou bitvu ovlivnil necitlivým rozhodnutím mladý rozhodčí, když minutu před koncem vyloučil za běžný zákrok našeho hráče. Brna přesilovku využilo devatenáct sekund před koncem a rozhodlo o své výhře 3:2,“ popisoval trenér Moštěk těžké chvíle.

V klíčovém souboji o třetí postupové místo sice hráči ZŠ Pod Vinohrady prohrávali s Předměřicemi 2:3. Pak ale vzal osud vyčerpávajícího zápasu do svých rukou Viktor Obadal, který během minuty otočil stav na konečných 4:3.

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod: Dominik Daněk – Kryštof Dubrava, Viktor Obadal, Matyas Soukeník, Adam Staš, Michael Maršálek, Adam Surý, Patrik Kouřil, Jakub Novotný, Ivaylo Krastev, Filip Kelíšek, Adam Legát, Přemysl Píška a Lukáš Marcaník. Trenéři: Zdeněk Moštěk a Roman Daněk. (ham)