V předchozích dvou letech mladé Broďanky do závěrečných bojů o titul postoupily, zopakují tento úspěch i letos?

„Je pravda, že jsme vyhráli divizi, ale to nejtěžší nás ještě čeká,“ upozorňuje trenér 1. AC Uh. Brod Tomáš Králík. Kvalifikovat se do play off totiž nebude nic snadného. „V minulých letech jsme play off hráli. Letos ale bude vybojovat postup výrazně těžší,“ je si vědom Králík.

Dříve totiž postupovala do závěrečných bojů čtveřice moravských týmů, letos ale došlo ke změně pravidel. „A v náš neprospěch,“ štve brodského trenéra. A právem! „Play off nabízí pro Moravu pouze dvě místa. Cítím to jako velkou nespravedlnost. Vždyť českým týmům stačí na postup vítězství ve své divizi. My jsme sice vyhráli, přesto musíme dál bojovat se severomoravskými týmy,“ vysvětluje Králík. „Kvalita soupeřů je nesporná. Sebrat postupové místo Vítkovicím či Pepinu Ostrava je nesmírně těžký úkol.“ Přesto v Brodě neházejí flintu do žita. „Ve florbalu je možné všechno. Třeba se na nás usměje štěstěna a okusíme atmosféru play off potřetí za sebou,“ uzavírá Tomáš Králík téma postupu play off optimisticky.

S dosavadním průběhem sezony mohou být v Brodě maximálně spokojení. Juniorky v jedenadvaceti zápasech sedmnáctkrát zvítězily a pouze jednou odcházely z palubovky poraženy. I sám trenér Tomáš Králík byl takovou bilancí překvapen. „Musím přiznat, že jsem se této sezony dost obával. Po loňském ročníku opustily tým zkušené hráčky, které buď přestoupily jinam, nebo ukončily aktivní činnost. Nejhorší bylo, že odešla také jediná gólmanka. To vypadalo velmi špatně,“ vzpomíná na neradostný začátek sezony. Musela se tedy sehnat náhrada a post brankářky si vyzkoušely hráčky z pole. Nejvíce se dařilo Kristýně Manové, která už v bráně zůstala a dosáhla neuvěřitelného průměru 0,57 gólů na zápas! „To je ve florbalu, kde padá plno branek, nevídané,“ smeká Králík klobouk.

Výsledkem bylo již vzpomínané první místo, na druhé Těšany měl 1. AC náskok pěti bodů. V kvalifikaci o postup do play off narazí Broďanky na celky Šumperka, Pepino Ostrava a Vítkovic.

Program zápasů Uh. Brodu v kvalifikaci – sobota 29. března: Uh. Brod – Šumperk (10), Uh. Brod – Pepino Ostrava. Neděle 30. března: Uh. Brod – Vítkovice (15.30).