Broďanky se ale za své vystoupení stydět rozhodně nemusejí, zůstaly totiž na štítě pozdějšího mistra republiky Bohemians Praha, kterého navíc hlavně ve druhém zápase (čtvrtfinále se hrálo na dvě utkání) pořádně potrápily.

„Popravdě řečeno, už samotný postup do play off byl pro mě milým překvapením,“ nechal se slyšet trenér brodského týmu Tomáš Králík. „V týmu je totiž spousta hráček, které mají 14 či 15 let a vloni ligu ani nehrály. Nastoupily na uvolněná místa a zdá se, že si možnosti pravidelně nastupovat opravdu váží,“ ocenil přístup mladých nadějí. Do pražské haly Děkanky se sjela osmička nejlepších týmů juniorek, které se chtěly poprat o titul mistra republiky. Broďanky se mezi nejlepší celky prodraly potřetí v řadě. Tentokrát měly smůlu na los, když hned ve čtvrtfinále na ně padl nejtěžší možný soupeř – úřadující mistr republiky EVVA FbŠ Bohemians Praha.

Oba celky se utkaly dvakrát a lepší postoupil do finálové čtyřky. Úspěšnější byly Pražanky, které oba duely vyhrály. První duel měly od začátku jasně v moci hráčky Bohemians a už po první třetině vedly 4:0. Pak se sice Broďanky vzchopily, na zvrat to ale pochopitelně nestačilo.

Pětigólové manko z prvního zápasu nenabízelo příliš velké šance na postup, florbalistky 1. AC ale alespoň mohly hrát uvolněně. Broďanky v odvetě zlepšily obranu a po bezbrankové první třetině uhodily, když z tlaku vytěžila vedoucí branku Machalová. Pak ovšem Broďanky dostaly dva nešťastné góly, na začátku závěrečné části navíc inkasovaly potřetí. Blesková odpověď Krajčovičové už byla málo.

Výsledky: Uh. Brod - Bohemians 2:7 (Mimochodková, Krajčovičová), Uh. Brod - Bohemians 2:3 (Machalová, Krajčovičová). Uh. Brod: Manová – Klčová, Musilová, Kočicová, Horecká, Zamazalová, Krajčovičová, Bruštíková, Mimochodková, Šupáková, Obadalová, Lekešová, Pančochová, Králíková, Machalová, Šmídová. Trenér: T. Králík. Konečné pořadí: 1. Bohemians Praha, 2. Liberec, 3. Future Praha, 4. Děkanka Praha, 5.-8. místo: Uh. Brod, Pepino Ostrava, Vítkovice, Litvínov. (ms)