Na kvalifikačním turnaji šesti nejlepších celků moravských divizí porazily Šumperk, což jim stačilo k postupu. Nic na tom již nemohly změnit ani porážky od Pepina Ostrava a Vítkovic, které si rovněž vybojovali účast v play off.

V Ostravě proti sobě nastoupily tři jihomoravské a tři severomoravské týmy. „Hrálo se o tři postupová místa a horkým favoritem postupu byly především týmy ze severu,“ říká Tomáš Králík. Florbalistky Pepina Ostrava totiž vloni hrály finále a Vítkovice jsou letos suverénem severomoravské divize. Do kvalifikačního turnaje se započítávaly výsledky vzájemných soubojů v základní části. „Tady byl klíč našeho úspěchu. Ze šesti vzájemných zápasů totiž holky pouze dvakrát remizovaly a čtyřikrát odvážely plný počet bodů. Díky tomu si vytvořily slušný náskok před jihomoravskými celky a k postupu jim stačilo přehrát třetí tým severu,“ vysvětlil Tomáš Králík.

V prvním zápase nastoupily Broďanky proti Šumperku a po velmi dobrém výkonu zvítězily 4:2, když vedly už od 2. minuty a výhru si už nenechaly vzít. „Již před turnajem jsme věděli, že tento zápas nejspíš rozhodne. Holky jej zvládly parádně a já jsem věřil, že máme šanci uspět i proti ostravským týmům,“ nechal se slyšet Králík. Ty už však byly nad síly Broďanek.

Loňského finalistu Pepino Ostrava hráčky 1. AC ještě nikdy neporazily a ostrý, silový styl Severomoravanek slavil úspěch i tentokrát. „Tento soupeř nám prostě nesedí,“ uznal brodský trenér. „Přesto jsme se dlouho úspěšně bránily, a když Kočicová snížila na 1:2, nebyli jsme daleko od úspěchu,“ dodal Králík. Zkušené Ostravanky ale vzápětí odpověděly třetím gólem a bylo rozhodnuto.

Výsledky zbylých zápasů ale určily, že jsou Broďanky, nehledě na výsledek posledního utkání proti Vítkovicím, jistým postupujícím do play off. 1. AC tak mohl hrát v klidu a začal znamenitě. Již po půl minutě hry otevřela účet zápasu Krajčovičová. Soupeř sice výsledek otočil, ale Klčová znovu srovnala krok. Dvě a půl minuty před koncem se ale od Broďanek odklonilo štěstí, když si samy srazily míček do vlastní branky.

„V posledních dvou zápasech se ukázalo, že díky špatně nastavené soutěži nám chybí zkušenosti z těžkých zápasů s nejlepšími celky republiky. Z postupu ale máme velkou radost a věřím, že v play off můžeme uspět,“ uzavřel trenér 1. AC Tomáš Králík.

Výsledky 1. AC Uh. Brod: – FbC Asper Šumperk 4:2 (Šupáková 2, Krajčovičová, Machalová), – FBC Pepino Ostrava 1:3 (Kočicová), – 1. SC SSK Vítkovice 2:4 (Krajčovičová, Klčová). Uh. Brod: Manová - Klčová, Musilová, Kočicová, Horecká - Zamazalová, Krajčovičová, Bruštíková, Mimochodková, Šupáková, Obadalová, Lekešová, Pančochová, Králíková, Machalová, Šmídová.