„Určitě mě to překvapilo, protože statistiky nesleduji. Až holky mě na to upozornily. Jsem za to ráda, ale spíše mě zajímá, jak se daří nám jako týmu,“ říká skromně.

Kunovického trenéra Slováka střelecké procitnutí šikovné hráčky nepřekvapilo. O schopnostech mladé střelkyně věděl již dřív. Jen chvíli trvalo, než to Fiurášková v sobě objevila a teď pálí jenom ostrými.

„Pokud trenér říkal, že problém byl v hlavě a v tom, že jsem věci nedokázala z tréninku přenést do zápasu, asi na tom něco bude,“ usmívá se.

Sama připouští, že je možná více koncentrovaná a připravená na zápas než dřív. „Určitě jdu do utkání s čistou hlavou,“ říká.

K tomu jí pomáhá častý pobyt v přírodě i pohyb na každodenní bázi.

Současné období si náramně užívá. Daří se nejen jí, ale hlavně i družstvu. Takhle vysoko Kunovice dlouho nebyly. „Budeme dál s holkami trénovat a makat, aby to tak bylo i dál,“ tvrdí.

Pohled na prvoligovou tabulku házenkářky Kunovic hřeje. Že by mohly být po šesti kolech první, na Bělince nikdo nečekal. Také Fiurášková je příjemně překvapená, jak se slováckému týmu daří, jak to klape. „Jsme za to rády a budeme bojovat dál, abychom pozici udržely,“ slibuje.

Trenér kunovických házenkářek Miroslav Slovák.
Házenkářky Kunovic i bez trenéra Slováka vládnou první lize, září Fiurášková

Mladé družstvo si ví rady i bez kouče Slováka, který je po operaci kolena a kvůli komplikacím se jeho návrat na lavičku poněkud oddálil. Tým dočasně vede Tomáš Wowra, kterému pomáhá i někdejší reprezentantka Lenka Fleková.

„Na kouče z Ostravy si zvykáme. Změnily se tréninkové jednotky, které jsou intenzivnější. Jinak doufáme, že trenér Slovák bude brzy fit,“ přeje si.

Hráčky Kunovic ani po vydařené vstupu do sezony nelétají hlavami v oblacích, nesní o MOL lize. Vědí, kde mají své místo, nikam výš se netlačí. „Abych řekla pravdu, vůbec jsem nad MOL ligou nepřemýšlela. Já jsem teď spokojená ani nás nechci nijak podceňovat,“ uvedla studentka vyšší odborné školy ve Zlíně, kde se věnuje marketingu.

V Baťově městě, kam dojíždí z Želechovic, prožila většinu kariéru. Z mládežnických kategorií se dostala až do žen, kde nastupovala hlavně za béčko. V prvním týmu tolik prostoru nedostala, a tak zamířila do Kunovic. Věděla, že v první lize bude víc hrát.

Oblíbený sport dělá hlavně pro radost z pohybu a díky dobrému kolektivu. „S děvčaty si rozumím. Navíc mě u házené drží adrenalin. Je to příjemné odreagování, ale taky udržení fyzické kondice,“ dodává.