„Vědělo se, že VLK Interier budou silní, ale že vyhrají, to nečekal nikdo,“ přiznal jeden z organizátorů Zbyněk Ondračka. Za největšího favorita totiž byli považováni nakonec druzí Hoffmani, vítězové všech předchozích ročníků, které se ale jely souběžně s mistrovstvím republiky. „I na závodech amatérského šampionátu patří ke špičce, takže jejich porážka je velkým překvapením,“ dodal Ondračka.

Slovácký pohár se letos premiérově uskutečnil na koupališti Kámen, nikoliv na „čtverci“. „Myslím, že všechno vyšlo perfektně a že všichni byli spokojení. Areál na koupališti je útulnější než v loděnici. Tam jsme navíc nevěděli, jestli se nebude těžit a účastníci by se tam nedostali auty,“ vysvětlil povedený přesun Ondračka.

I v příštím roce by organizátoři chtěli uspořádat firemní závody odděleně, navíc chystají jednu novinku. „Máme zájem o zařazení závodu do seriálu Českého poháru amatérských posádek,“ prozradil Zbyněk Ondračka. Jediní naoko naštvaní odjížděli ze závodů členové posádky Sedmá velmoc, která byla složená z novinářů a jejich spolupracovníků. „V první jízdě jsme vůbec neslyšeli startovní povely, a když padl výstřel, ještě jsme srovnávali loď,“ zlobil se trošku šéf posádky Vojtěch Johaník. Ve druhé jízdě už bylo vše v pořádku, ani o pět a půl sekundy lepší čas ale Sedmé velmoci nepomohl, a tak skončila v poli poražených.

Konečné pořadí – kategorie Open: 1. VLK Interier, 2. Hoffmani, 3. Altech, 4. SKPV Uh. Hradiště, 5. Tradix, 6. Fainstav, 7. AVX, 8. Drostav, 9. Labakani, 10. Kovostal, 11. Hasiči UO + Steel Kraft, 12. Černá kočka, 13. Shifťáci, 14. Tufír, 15. Znojemské Tornádo, 16. BD Sensors, 17. Synot, 18. Švaman Myjava, 19. Stavospol, 20. Zlínští draci, 21. Sedmá velmoc. Kategorie Mix: 1. Znojemské Tornádo, 2. Drostav, 3. AVX, 4. BD Sensors, 5. Labakani, 6. Černá kočka, 7. Zlínští draci, 8. Sedmá velmoc, 9. Shift, 10. Synot, 11. Hasiči UO + Steel Kraft, 12. Švaman Myjava.