„Výsledky v Auronzu budou pak rozhodovat o účasti na evropském šampionátu v portugalském Montemoru,“ upozorňuje trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

O složení reprezentačních týmů se bojovalo v Račicích a podívaná to byla vskutku nervy drásající.

„Vše začalo předsunutým, čtvrtečním závodem deblkanoí, kde se mělo rozhodnout, která posádka pojede olympijskou kvalifikaci na MS v Duisburgu. Bohužel už pár dnů před rozhodujícím klání bylo zřejmé, že kvůli zdravotní indispozici nenastoupí Zalubilův deblista Jiří Minařík. Místo něj sice zaklekl do lodi sezemický odchovanec Adam Rudolf, ale rovnocenný souboj se sjetou dvojicí olympioniků Petra a Martina Fuksových se nedal očekávat,“ říká Pjajčík.

Fuksovi jednoznačně zvítězili, nově sestavená deblkanoe Rudolf - Zalubil skončila s odstupem pěti vteřin druhá.

„Přesto by Jiří Zalubil měl na světovém šampionátu dospělých v Německu startovat na již neolympijské kilometrové trati právě s Adamem Rudolfem,“ informuje. Odchovanec Ostrožské Nové Vsi mistrovství světa do 23 let v Itálii pojede spolu s Jiřím Minaříkem.

Atlet Slovácké Slavie Uherské Hradiště Petr Meindlschmid fantastickým výkonem 781 centimetrů výkonem ovládl druhé kolo první ligy mužů v Třinci o šestnáct cen­timetrů překonal dorostenecký rekord z roku 1973.
Dálkař Meindlschmid na Memoriálu Josefa Odložila porazil Jušku a skončil druhý

K druhému místu na C2 500m ještě přidal vítězství na C2 1000m, bronz na C1 500m a 6.místo na C1 200m.

Junioři museli v první řadě prokázat svoji výkonnost v individuálních závodech. Kajakář Ondřej Prchlík, student uherskohradišťského gymnázia, skončil na trati 500 metrů pátý, čímž si dveře k účasti na svém druhém světovém šampionátu pootevřel.

„Spolu s pražským Lukášem Součkem (USK) usiloval o vyjetí nominace do disciplín K2 500 metrů a K2 1000 metrů,“ informuje Pjajčík.

„Finále deblkajaků na pětistovce Ondřej s Lukášem ovládli s náskokem šesti desetinek, na dvojnásobné trati se museli smířit s druhou pozicí, když za vítěznou lodí Tejnora (USK)-Knoška (Zbraslav) zaostali pouhých 114 tisícin sekundy!“ přidává.

Třetí medailový úspěch zaznamenal Prchlík na dvoustovce, kde bral bronz.

„Vývoj nominačních jízd a časový programu světového šampionátu nakonec rozhodly, že Ondřej Prchlík se bude s Lukášem Součkem připravovat na disciplínu K2 junioři 500 metrů a spolu s Robertem Knoškou a českou pětistovkovou jedničkou Lukášem Hrábkem (Sparta Praha) na závod juniorských čtyřkajaků na téže trati,“ hlásí šéf ze Slovácka.

Kanoistka Klára Studničková, která je studentkou veselské obchodní akademie, měla ztíženou pozici, poněvadž svoji individuální výkonnost potřebovala prokázat především ve dvě stě metrovém sprintu, v němž se jí doposud nedařilo.

Jako první finále jela na singlkanoi 500 metrů. „Závod se jí ve větrných podmínkách nevydařil, skončila až pátá,“ poznamenal Pjajčík.

Rozhodující dvoustovka ale přinesla Studničkové neuvěřitelnou radost, neboť skončila druhá, za svojí deblistkou Kamilou Šímovou z KVS Žamberk. Následné jednoznačné vítězství na deblkanoi na olympijské pětistovce spolu se Šímovou a posléze třetí místo z C1 1000 metrů přineslo Studničkové vysněnou nominaci na mistrovství světa, kde pojede s Kamilou Šímovou C2 juniorky 500 metrů a také další olympijskou disciplínu C1 200 metrů!

Šéfkuchař Přemek Forejt se zdraví s fanoušky po exhibičním utkání při finálovém turnaji McDonald's Cupu 2023 v Uherském Hradišti.
Moc se mi líbí, jaký má McDonald's Cup obrovský úspěch, těší šéfkuchaře Forejta

Stříbrným double se v Račicích blýskl žákovský deblkajak Václav Rolenc - Jiří Uvíra, velkým překvapením bylo páté místo šestnáctiletého kajakáře Štěpána Janošky na 200 metrech, kde se o finálovou účast ucházelo úctyhodných 78 dorostenců.

„Finálová účast mu neunikla ani na deblkajaku spolu s olomouckým Uhrem (9. místo na 500 metrů),“ upozorňuje Pjajčík.

Ve stejné věkové kategorii a disciplíně, ale na dvojnásobné trati, se do bojů o medaile probojoval patnáctiletý Vojtěch Tischer spolu s frýdecko-místeckým Barabášem (8. místo na 500 metrů).

Dvě šestá místa vybojoval žák Tobiáš Dostál na deblkanoi spolu s žamberským Břízou. Další finálové účasti si připsali sedmnáctiletá juniorka Nikola Balcarová na deblkajaku spolu s žamberskou Černohousovou (6. místo K2 500 metrů) a šestnáctiletý Lukáš Zálešák na deblkanoi spolu ze sparťanským Vašinou mezi dorostenci (6. místo na 500 metrů a 7. na 1000 metrů).

Čtrnáctiletý Jiří Uvíra bojoval o medaile také na singlkajaku - na pětistovce byl šestý, ve sprintu sedmý.

Následující víkend budou rychlostní kanoisté Ostrožské Nové Vsi vidět v Přerově, Hradci Králové a v Černožicích nad Labem.