„Díky tomu výrazně stouply naše šance na postup do finálové skupiny, kam se kvalifikují první tři týmy. Tím bychom byli dlouho dopředu zachránění, což by bylo skvělé,“ radoval se trenér Slovácké Petr Pietropaolo.

Zkušený kouč si ale uvědomuje, že jeho tým ještě čeká těžká práce. „Ve zbývajících čtyřech utkáních jedeme na Univerzitu a doma hostíme Jičín. Teoreticky nám může na třetí místo stačit i jedna výhra, spíš ale bude potřeba vyhrát dvakrát. Bude to náročné, ale věřím, že to zvládneme,“ burcuje Pietropaolo.

OPAVA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2:3 (19, -22, -22, 25, -11) a 1:3 (17, -23, -14, -16)

Hradišťanky odjížděly do Slezska oslabené o Terezu Pietropaolo, Krystovou, úvodní duel nestíhaly ani Vicenová s Novákovou a jen s velkým sebezapřením nastoupily nemocné Horáková s Močičkovou. „Podařilo se nám ale přesvědčit Martinu Chromečkovou, která sice už jen vede mládež ve Strážnici a s námi si jde občas zatrénuje, aby nám pomohla. To se ukázalo jako klíčový tah,“ poznamenal trenér. Bývalá hráčka extraligového Přerova totiž strhla družstvo k vynikajícímu výkonu.

Po pomalém rozjezdu se Hradišťanky rozehrály, otočily na 2:1 ve svůj prospěch a ve třetím setu byly za stavu 23:18 blízko vítězství. Několika chybami sice sadu darovaly domácím, ale v závěrečném tie-breaku opět dominovaly.

„Holky zahrály famózně, soupeřky úplně zdeptaly. V odvetě na nás Opava vytáhla její bývalé vysoké hráčky a v prvním setu jsme se opět hledali. Ve druhé sadě jsme ale zvládli koncovku a pak už baby předvedly úplnou exhibici,“ chválil parádní výkon svých svěřenkyň Pietropaolo.

Uh. Hradiště: Vlčnová, Šupinová, Horáková, Chromečková, Starobová, Močičková, Němcová, Novotná. Ve 2. zápase navíc Vicenová a Nováková.