Na severu Čech o co nejlepší výsledky bojoval také Erik Machů (Kerteam). Vytrvalec z Nedašova se v Ústí nad Labem zúčastnil dvou závodů.

Nejprve na trati dlouhé 3 kilometry obsadil díky času 9:36 stříbrnou příčku. Vyhrál Lukáš Bennour z Děčína, který byl v cíli rychlejší o 4 sekundy, třetí byl Václav Hladík (AC Česká Lípa, 9:54).

Poté Machů zvítězil v 5kilometrovém závodě. V něm zaběhl čas 16:15. Druhý skončil s 6 sekundovou ztrátou domácí atlet Petr Zuda, bronz bral za čas 17:02 Ondřej Kohout (TJ Chyšky).

Oba závody se běžely v příjemném počasí. Teplota se pohybovala kolem 20°C.

,,V Ústí nad Labem jsem startoval poprvé v kariéře,“ prozradil vytrvalec z Valašska.

Ten se před oběma závody rozklusal na tříkilometrové trati.

,,V prvním 3 kilometry dlouhém závodě jsem se hned po startu probojoval na první příčku. 200 metrů před cílem jsem ale zvolnil tempo a to mě stálo vítězství. Závod nakonec vyhrál Lukáš Bennour. Za hodinu jsem se postavil na start 5kilometrového závodu. Ten jsem začal ve volnějším tempu, a když jsem po 400 metrech viděl, že se nikomu nechce běžet rychle, tak jsem zrychlil. Polovinu závodu jsem na čele běžel s Petrem Zudou. Potom domácí vytrvalec 300 metrů běžel na prvním místě, ale pak už jsem se definitivně probojoval na první pozici a na ní jsem zůstal až do cíle,“ potěšily povedené výsledky v severních Čechách Erika Machů.

Čtvrtý závod letošní Run Tour se uskuteční v sobotu 22. června v Plzni.