Výpravu za TJ Sokol Uherský Brod vedl jejich trenér Radim Galuška, jenž na místo dorazil se svými svěřenci, a to Ivanou Karlíkovou a Markem Šmídem. Závodníci byli nominováni na základě ranking listu, ve kterém se sčítaly body ze závodů z Českých pohárů.

„Ivana Karlíková, vítězka Českého poháru v Hranicích na Moravě (mezinárodní turnaj - pozn. red.), byla nasazena do tabulky jako třetí nejlepší. V prvním zápase porazila silnou závodnici a dostala se do dalšího kola, kde ji čekala papírová vítězka. Po velmi dramatickém zápase, ve kterém porazila tuto závodnici, se dostala do finále váhové kategorie do 44 kilogramů,“ uvedl trenér Galuška a dodal, že tažení za zlatou medailí ukončila Ivana Karlíková senzačním vítězstvím, kdy porazila domácí favoritku a stala se tak mistryní České republiky.

Marek Šmíd, finalista Českého poháru v Hranicích na Moravě, byl do tabulky nasazen jako favorit. Jeho cesta za vítězstvím byla podle trenéra Galušky zápas od zápasu jistější a sebevědomější. Po čtyřech vyhraných zápasech se dostal do finále váhové kategorie do 50 kilogramů. Byl to poslední zápas tohoto dne. Bojovalo se z posledních sil. Nakonec svoji cestu za zlatem zvládl a také on se stal mistrem České republiky. „Gratulujeme k jejich úžasným výkonům a přejeme jim spoustu dalších krásných výsledků v jejich sportovní kariéře. Touto cestou chceme poděkovat také organizacím, které nás podporují a bez nichž bychom nemohli zažít tyto výjimečné okamžiky. Jsou to TJ Sokol Uherský Brod, město Uherský Brod, Nadace Děti-kultura-sport a firma 3V&H,” prohlásil trenér judistů Radim Galuška.