„V oslabené sestavě bez univerzála Kittela a prvního smečaře Čecha neměli svěřenci kouče Karabce proti kompletnímu celku Bučovic velkou šanci na úspěch. A výsledek předzápasové prognózy bohužel potvrdil,“ smutnil předseda staroměstského klubu Petr Straka.

Staré Město – Bučovice 0:3 (-15, -17, -24)

Do úvodního setu nastoupil na důležitý post univezála junior Dřímal, který i přes velkou snahu zkušenějšího Kittela nenahradil. A to byl hlavní rozdíl v dohrávání útočných akcí, jelikož hostující Vašut se na této pozici téměř nemýlil.

„Navíc v sestavě Bučovic hrají další hráči s extraligovými zkušenostni Mlčúch z Brna a zlínský odchovanec Přikryl, který účinkoval i ve Starém Městě. Zvláště úvodní set tak vyzněl jednoznačně pro soupeře, který výborně servíroval a prosazoval se útokem z kůlů i středem,“ nechal se slyšet Petr Straka.

Druhý set byl vyrovnaný jen do stavu 10:10. Pak se hosté opět rozjeli a vedli 2:0.

Až závěrečný set odehráli domácí podle představ fanoušků. Dařilo se jim na bloku i v útoku, průběžně vedli 8:4, pak ještě 15:13. Následně hosté po sérii servisů stav otočili a dvoubodové vedení si udržovali až do dramatické koncovky. První mečbol ještě domácí odvrátili a srovnali na 24:24. Následně ale zkazili servis a druhou šanci ukončit zápas proměnil esem Přikryl.

Bučovice – Staré Město 3:0 (21, 16, 17)

V sobotu v Bučovicích se Staroměšťané museli obejít bez kmenových hráčů Zlína Šulce, Varouse, Viceníka a Bláhy. Se zkušeným nahrávačem Kamlerem v sestavě odehráli hráči VSK zápas s velkým nasazením, ale favoritovi podlehli.

„V improvizované sestavě podali kluci bojovný výkon a po celý úvodní set statečně vzdorovali. Až do stavu 16:16 byl průběh vyrovnaný, pak jsme se nepopasovali s přihrávkou a atypicky nízkým stropem haly a domácí získali rozhodující náskok,“ popsal Petr Straka úvodní dějství.

Také druhý set měl zpočátku vyrovnaný průběh, ale od jeho poloviny na palubovce již kralovali domácí. V závěrečném setu utekl hostům začátek, záhy ztráceli 5:12 a domácí bez problémů dospěli k třísetovému vítězství.

Staré Město: Šulc, Maděra, Janečka, Dřímal, Varous, Kozák, na liberu Kroča a Viceník. Střídali: Kamler, Kvapilík, Bláha, Skyba. Trenér: Karabec. (ps, ham)

1.    MFF Praha                      12        7          3          1          1          32:14   28

2.    Beskydy                          12        9          0          1          2          30:13   28

3.    Bučovice                         12        7          1          0          4          28:18   23

4.    Lvi Praha B                     12        6          2          0          4          28:18   22

5.    Dobřichovice                   12        7          0          1          4          25:18   22

6.    Volejbal Brno                  12        6          1          0          5          25:20   20

7.    Staré Město                     12        5          1          1          5          21:22   18

8.    Velké Meziříčí                 12        5          0          2          5          21:24   17

9.    Č. Budějovice B              12        4          0          0          8          16:27   12

10.  Tesla Brno                       12        3          1          0          8          14:28   11

11.  TJ ČZU Praha                 12        2          0          2          8          12:32   8

12.  Nymburk                         12        2          0          1          9          13:31   7